...płocczanie, którzy wcześniej na wyjeździe przegrali wszystkie siedem spotkań. Dopiero teraz wygrali 2:1 z poznańską ekipą, która na "swoim" stadionie zanotowała punktowo jedynie cztery remisy.
Rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej przekonuje: - Nasza uczelnia nie miałaby żadnej taryfy ulgowej w zakresie pracowni, przedmiotów czy posiadanej kadry.
Muzeum kończy w tym roku 200 lat. W piątkowy wieczór zaprosiło swych przyjaciół na urodzinowe przyjęcie. Dla wszystkich zagrał Jazz Band Młynarski-Masecki.
Taka sytuacja spowodowana jest rosnącą liczbą osób zakażonych COVID-19. W szpitalu w piątek przebywało 68 chorych z koronawirusem, a w ostatnim tygodniu w związku z zakażeniem zmarło 6 osób.
Do wypadku doszło po godz. 16. Kierujący volkswagenem 13-letni chłopiec uderzył "swoim" autem w tył poprzedzającego go pojazdu.
Rozpoczęli studia na takich kierunkach jak zarządzanie, informatyka, filologia, pielęgniarstwo, ekonomia. Sześcioro studentów Mazowieckiej Uczelni Publicznej za dotychczasowe świetne wyniki w nauce w piątek otrzymało "Grant na start".
Jak informuje płocka policja, w piątek ok. godz. 13.50 kilka aut zderzyło się na drodze wojewódzkiej nr 575.
Zaledwie w poniedziałek został uruchomiony pierwszy moduł szpitala tymczasowego, a jego pacjenci już przekroczyli limit dostępnych miejsc. Poszukiwani są kolejni lekarze, aby szpital mógł otworzyć drugi moduł dla chorych z COVID-19.
W czwartek została otwarta w Muzeum Mazowieckim. To, co jeszcze niedawno było oblepione ziemią, wydobyte z odkrytego grobu, dziś wręcz zachwyca kolorami i jest świadectwem o naszych przodkach z czasów, kiedy Płock pełnił funkcję stolicy Polski!
W ratuszu liczą na to, że w 2022 r. uda się dokończyć prace budowlane związane z powstaniem nowego skrzydła budynku Urzędu Stanu Cywilnego. Prace przedłużyły się po tym, jak w połowie tego roku zawaliła się część stropu, poszkodowanych było dwóch...
Co, gdzie, kiedy... Oto propozycje na najbliższe dni.
Niektóre śmierci trudno zaakceptować. Nawet po wielu latach. Telefon z wiadomością, że Monika Krystek-Świtkiewicz nie żyje, był jak dotknięcie nicości. W jednej sekundzie rozwarła się otchłań, która rozdzieliła od niej znajomych, cały chór, nas...
Do zdarzenia doszło w czwartek nad ranem w bloku na jednym z płockich osiedli.
Na przedmieściu średniowiecznego Płocka, gdzie dziś mamy ulice 1 Maja i Kolegialną, była osada targowa. Przy niej stał kościół, a w jego pobliżu rozciągał się cmentarz. Skąd to wszystko wiemy?
Wydawać by się mogło, że po stu latach od odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych i nadania imienia Małachowiance temat jubileuszy został już wyczerpany. Jednak przypadkowe sięgnięcie po gazetę po raz kolejny potwierdziło, że hasło "nigdy nie mów...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.