Z powodu pandemii stoisk jest ok. 120, czyli parê razy mniej ni¿ zwykle, poza tym tylko na trzech odcinkach Tumskiej (a nie na Grodzkiej, Nowym i Starym Rynku), ale i tyle wystarczy, by poczuæ, ¿e nasza starówka znów ¿yje.
To miejscowo¶æ pod Bodzanowem, w której - po przeprowadzce z Wyszogrodu - starosta Bieniek planowa³ spêdziæ z rodzin± resztê ¿ycia. Tam te¿ ¿egna³o go mnóstwo ludzi, ostatniej ju¿ ceremonii pogrzebowej przewodniczy³ bp Miros³aw Milewski.
Rodzina, przyjaciele, wspó³pracownicy ze starostwa, reprezentacje samorz±dowców z gmin i wielu polskich powiatów uczestniczyli we mszy, której przewodniczy³ bp Miros³aw Milewski. Byli te¿ przedstawiciele prezydenta RP, parlamentu, w³adz województwa.
...i zmodernizowana za ponad 8 mln z³. To nie koniec inwestycji Wodoci±gów P³ockich.
Bramki dla swoich dru¿yn zdobyli Marcin Cebula (19. min, Raków) i Damian Warcho³ (37. min, Wis³a).
Ogólnopolski konkurs fotograficzny muzeum zorganizowa³o w ub.r. Swe prace nades³a³o a¿ 250 osób. 30 najciekawszych zdjêæ jest teraz pokazywanych przy Kolegialnej 6 jako preludium do zaplanowanego na 4 wrze¶nia otwarcia wystawy sta³ej po¶wiêconej...
Wyst±pi³y zespo³y: "Kurpie Zielone", "Jantar", "Warszawianka", "Wis³a", "Dzieci P³ocka".
Za to, co robi± dla swojego miasta, ka¿dy dosta³ pami±tkowy dyplom i kwiaty, burzê braw publiczno¶ci, a Piotr Gryszpanowicz - jako P³occzanin Roku - dodatkowo srebrn± statuetkê Boles³awa Krzywoustego. Nagrodzeni zostali te¿ pracownicy ochrony...
Otwarcie festiwalu, zaplanowane na pi±tek, popsu³a burzowa aura. Zespo³y nie mog³y zatañczyæ poloneza, bo z nieba la³o siê, jak z prysznica. Przywitanie artystów trzeba by³o wiêc przenie¶æ ze Starego Rynku do ratusza. Mimo to ludzi nie opu¶ci³ humor...
Ulewa pokrzy¿owa³a w pi±tek wiele planów - festiwal Vistula musia³ przenie¶æ siê do ratusza, w strugach deszczu grali pi³karze Wis³y i Zag³êbia Lubin.
...Krzy¿a Walecznych, którym Józef Pi³sudski (to on jest na muralu na szczycie budynku doskonale widocznego z alei, której patronuje) odznaczy³ P³ock w 1921 r. za obronê przed bolszewikami.
Na dzi¶ zosta³o zaplanowanych kilka rocznicowych uroczysto¶ci. Pierwsza odby³a siê na cmentarzu garnizonowym.
A dzi¶ dalszy ci±g uroczysto¶ci. O godz. 10 - na cmentarzu garnizonowym przy ul. Norbertañskiej, a potem, ok. 11 - przed budynkiem przy ul. 1 Maja 9.
Do naszego miasta przyjechali na centralne uroczysto¶ci Wniebowziêcia Naj¶wiêtszej Marii Panny.
Podczas mszy w katedrze biskup pomocniczy skupi³ siê na bolszewikach, którzy krzy¿ chcieli zast±piæ sierpem i m³otem, a sam bolszewizm "mia³ wyzwoliæ wszystkich ludzi z ucisku Ko¶cio³a i panów".
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.