Czy płocki szpital tymczasowy stanie się szpitalem pasywnym? Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku Stanisław Kwiatkowski optuje za innym rozwiązaniem.
I wcale to nie oni będą najmłodsi - jeden z ich sąsiadów... dopiero czeka na przyjście na świat :)
Zmiana planów. Osoby, które czekały na kolorowe kramy w centrum Płocka, będą musiały poczekać do 3 września.
Do wypadku doszło w niedzielę o godz. 2.50, płocka policja poinformowała o nim dopiero w poniedziałek rano, po ponad dobie.
Obejrzyjcie zdjęcia Piotra Hejke.
Jesteście ciekawi, jak wygląda płocki kalendarz imprez? Wstępne przymiarki już znamy.
Jakie działania związane z powrotami uczniów zamierzają podjąć szkoły ponadpodstawowe? Zapytaliśmy, jak będzie w Jagiellonce.
W SP nr 23 na Podolszycach Północy rada pedagogiczna przed powrotem dzieci do szkoły odbyła się w środę. - Bardzo prosiłam nauczycieli, żeby ten powrót był integracyjny, łagodny - relacjonuje dyrektorka szkoły Liliana Tomaszewska.
Ażurowe słonie na rondzie im. Tadeusza Borkowskiego, które - mam nadzieję - w niedalekiej przyszłości będą zielone i kwietne, przywołały odległe wspomnienia z odwiedzin z płockim zoo.
Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w niedzielę rano w powiecie płockim i Płońsku, ale swój początek miały kilkaset kilometrów dalej.
Ewangelia o Wniebowstąpieniu Pańskim, w zapisie św. Marka, który w tym roku czytamy, rozpoczyna się od słów: "Jezus ukazawszy się Jedenastu, powiedział do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu".
Od poniedziałku uczniowie - najpierw w systemie hybrydowym, a potem już stacjonarnie - wrócą do szkół. Czy powinni się bać odpytywania, sprawdzianów, czego mogą oczekiwać od swoich szkół i nauczycieli?
"Mazowieckie bez smogu" - to zadanie dla regionu wygrało w naszym plebiscycie, w którym to wy, mieszkańcy, głosowaliście na najważniejsze wyzwania - do 2040 r. - dla Mazowsza. - Planujemy duże dopłaty do wymiany starych pieców oraz termomodernizacji...
Niemal rok zdalnej nauki postawił życie większości Polaków na głowie. Najpierw trzeba było na gwałt zająć się doposażaniem wielu uczniów i nauczycieli w niezbędny sprzęt, a ceny komputerów w związku z ogromnym zapotrzebowaniem poszybowały w kosmos....
Co jeszcze? Na części zostanie rozebrany słynny japoński miecz - katana, dowiemy się także, jakie cuda dzieją się nocą w bibliotece.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.