W środę w nocy nad Płockiem znów rozszalały się burze. Tym razem żywioł był potężniejszy niż dwa dni wcześniej. Przyniósł mnóstwo zniszczeń. Są cztery osoby poszkodowane. Ul. Lachmana wygląda tragicznie.
A to może się wiązać ze spadkami ciśnienia w sieci, a nawet przerwami w dostawie dla mieszkańców Płocka.
Zobaczycie na nich głównie starówkę, okolicę pl. Narutowicza., Tumską, al. Jachowicza, choć nie tylko. Ich autorem jest Piotr Hejke. Więcej informacji o stratach w całym mieście, powiecie - wkrótce.
Rozmawiali m.in. o nowym, budującym się stadionie Wisły, jego przyszłym patronie, ale i o jednym z elementów "Polskiego ładu", który mógłby się wpisać w charakter Płocka.
W ubiegłym tygodniu płockie kąpielisko było zamknięte - zakwitły w nim sinice. Dziś tego problemu już nie ma. Sanepid ponownie zbadał wodę i stwierdził, że nadaje się ona do kąpieli.
Do tego upał, który w naszej części Mazowsza sięgnie 34 stopni. Obejrzyjcie mapy pogodowe przygotowane przez Łowców Burz oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Wiąże się to ze zmianą siedziby żłobka - z ul. Czwartaków na Polną. Nowa będzie większa, trzyoddziałowa, świeżo wyposażona. Ale - właśnie - jest też coś za coś.
Oficjalne ogłoszenie podpisania umów sponsoringowych przypominało spektakl wyreżyserowany na tle napisu "Łączy nas wspólna historia, jednoczy Płock".
- Przyszłam tu, bo nie godzę się na brak szacunku do drugiego człowieka, do konstytucji i naszych praw - mówiła nam pani Barbara, płocczanka i jedna z uczestniczek pikniku obywatelskiego Przystanek Tour de Konstytucja.
Czy za szczepienie należy się dzień wolny od pracy? Czy bonus dla osób zaszczepionych narusza zasadę równego traktowania pracowników?
Na szczęście nikt nie został ranny, ale straty materialne w całym mieście są duże - o skutkach nawałnicy, która w poniedziałek przeszła nad Płockiem, mówi Edward Mysera, rzecznik miejskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.
"Niestety, po wielu latach, wierzby, które rosną przy SDK pokonała natura...." - informuje i ubolewa Spółdzielczy Dom Kultury. A ludzie, którzy mieszkają blisko ul. Krzywoustego zastanawiają się, czy drzewa będzie teraz trzeba wyciąć w całości.
Na cmentarzu z kaplicą przy Kobylińskiego przewróciło się ok. 10 drzew, dwa kolejne po drugiej stronie alei, na najstarszej płockiej nekropolii.
Gatunki? Różnorodne, od komedii począwszy, przez dramat, po film wojenny czy familijny. Taką mieszankę zaserwują widzom organizatorzy tegorocznej edycji Kina na dachu przy ul. Tysiąclecia.
Jakim autem jeździ prezydent, a jakimi wiceprezydenci? Ile przewodniczący rady miasta zarobił w ubiegłym roku w miejskiej spółce MTBS? Kto ma papiery wartościowe PKN Orlen? Są już dostępne oświadczenia majątkowe za 2020 r.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.