Razem z Płocką Orkiestrą Symfoniczną (pod batutą Rubena Silvy) wystąpili: Aleksandra Orłowska, Anna Lasota, Rafał Bartmiński, Jakub Milewski oraz Mirosław Riedel.
Ich autorem jest Tomasz Niesłuchowski.
Dziś, w sobotę, o godz. 11 zacznie się tam IX Spotkanie Motocyklowe. Zaproszeni goście dostarczą emocji ekstremalnym stylem jazdy. W planach są też msza, koncerty i atrakcje dla dzieci.
Może być głośno i wietrznie, ale też emocjonująco. Na lotnisku przy Bielskiej trwają od piątku Międzynarodowe Zawody Śmigłowcowe. Biorą w nich udział piloci, nawigatorzy oraz sędziowie z Polski i zagranicy. A także pierwsza kobieca załoga, w której...
- Jako inicjatorzy i realizatorzy pomnika Stanisława Małachowskiego mamy nadzieję, że będzie jednym z obiektów ścieżki historycznej, którą podążają turyści zwiedzający Płock, a dla społeczności miasta niech stanie się miejscem celebrowania...
Przemiany polityczne i społeczne lat 80. XX w. czy też natura w starciu z człowiekiem - to niektóre z motywów, jakie odczytać możemy z dzieł zebranych przy Sienkiewicza.
...którzy na spotkaniu maturzystów z 1963 r. pamiętali, że zbliża się setna rocznica nadania najstarszej szkole w Polsce imienia marszałka, i pomnik dla niego wymyślili. W piątek został odsłonięty.
Oto wybrane propozycje na najbliższe dni. Jest z czego wybierać.
Publikujemy fragmenty książki "II Gimnazjum Polskie w Płocku 1915-1921, czyli jak powstała Małachowianka". Jej autorem jest Michał Kacprzak - nauczyciel historii w tej szkole.
Tak zapraszają płoccy symfonicy. W piątek wykonają koncertową wersję operetki wspólnie ze znakomitymi śpiewakami. Zapewniają, że publiczność może liczyć na dużą dawkę humoru oraz oczywiście przepiękną muzykę.
Choć jest najstarsza w Polsce i dotąd nikt tego faktu nie podważył, to Małachowianką stała się dokładnie wiek temu. Swoją nazwę wzięła od patrona - marszałka Stanisława Małachowskiego.
W tym tygodniu Sylwester Ziemkiewicz, dotychczasowy wójt Radzanowa, został wybrany na starostę powiatu płockiego. Tak zdecydowali radni, w większości związani z Polskim Stronnictwem Ludowym.
Mijam osiedlową figurkę Matki Boskiej na Podolszycach Południu. Przez ostatnie kilka tygodni z większą uwagą przyglądałem się kapliczkom na rozstajach dróg.
Siedzą, ciągle siedzą. Z nosami w książkach, tabletach, ekranach telewizorów. W szkolnych ławkach, przy biurkach w domach, na kanapach. Młode kręgosłupy wykręcone, skrzywione, koordynacja coraz słabsza. Znacie to? Znacie! Ale znalazł się na to...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.