Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wielki Flis Wiślany 2017

"Celem jest angażowanie społeczności lokalnych w jak największą ilość działań poświęconych Wiśle, w możliwie szerokim spektrum działań i na przestrzeni całego sezonu nawigacyjnego". To cykl spływów, które są zaplanowane od kwietnia do września, każdy ma swojego koordynatora. Przewidywane jednostki to kajaki, łodzie wiosłowe, żaglówki, statki żeglugowe, czyli wszystko, co pływa. Flis połączony jest z wydarzeniami, jakie odbędą się w różnych miejscach w związku z Rokiem Rzeki Wisły.

Walk Wisła 2017

Wielka piesza wędrówka od źródeł do ujścia rzeki. Ma się zacząć już 7 stycznia i potrwa 60 dni. Wędrowcem będzie Maciek Boinski, który wszystkie noce spędzi w namiocie. Organizatorzy proszą miejscowości na jego trasie o pomoc dla śmiałka. Po powrocie z wyprawy zmontuje film o Wiśle.

Vistuliada 2017

Odbędzie się w terminie od 1 lipca do 5 sierpnia na 900-kilometrowej trasie Kraków - Gdańsk. Organizatorzy piszą: "Chcemy pokazać miejsca, które warte są odwiedzenia, zabytki, lokalne atrakcje, umożliwić spotkania z ciekawymi ludźmi. Nie zamierzamy odwiedzać tylko miejsc dobrze znanych przez turystów, wierzymy, że każda z miejscowości na naszej trasie może pochwalić się ciekawymi tradycjami, pięknymi miejscami, czy smaczną lokalną kuchnią". Vistuliada jest podzielona na pięć etapów, można zapisać się tylko na jeden z nich. Zapraszają "kajakarzy, wioślarzy i kanadyjkarzy w każdym wieku (nieletnich pod opieką dorosłych)".

Sztandarowy Rejs Żeglarsko-Motorowodny PTTK "Królowa Wisła 2017"

Termin: 15 czerwca - 31 lipca. Trasa: Broszkowice k. Oświęcimia - Gdańsk. Żeby wziąć udział w rejsie, trzeba mieć własny sprzęt pływający. Idea imprezy: "Pokazanie piękna rzeki i postępujących zmian na jej brzegach, urody mijanych miejscowości i miast. Docenienie miejscowych inicjatyw samorządów lokalnych i miejscowej społeczności w rozwoju turystyki wodnej i wzięcie udziału w niektórych z nich. Poznanie historii rzeki i wydarzeń nad jej brzegami".

II Zimowa Przeprawa Wisły Wpław

Co prawda ta ekstremalna atrakcja odbędzie się w Sandomierzu - 21 stycznia - ale piszemy o niej, bo można się wybrać tam i albo wystartować, albo zwyczajnie podziwiać śmiałków. Wystartować mogą ci, którzy ukończyli 18 lat, w sumie ma być nie więcej niż 40 uczestników. Przepłynięcie wpław Wisły w Sandomierzu jest łatwiejsze niż w naszym mieście, tam bowiem dystans wynosi tylko 200 metrów.

***

O wiele więcej informacji znajdziecie na stronie rokwisly.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem