Dzięki takiemu układowi pierwszych trzech kolejek nowy sezon rozpoczął się od nieformalnych piłkarskich mistrzostw Mazowsza. Po meczach każdy z każdym wszystkie drużyny zanotowały po zwycięstwie i porażce.

Wygrywały z tymi, które wcześniej bądź później pokonały ich pogromców. W małej regionalnej tabeli – punktowy remis.

Do poniedziałkowego meczu beniaminek z Radomia przystępował – tu już mowa o dużej ogólnopolskiej tabeli - z czterema punktami i trzema zdobytymi bramkami na koncie. Wisła punktów miała zero, bramek – jako jedyna w ekstraklasie – też zero.

Ale to nafciarze wygrali z Radomiakiem 1:0 (1:0). Tu obejrzycie galerię zdjęć z płockiego stadionu >>

Decydującą bramkę w 19. minucie zdobył Marko Kolar, który w ligowym pojedynku na stadionie Wisły w barwach płockiej drużyny wystąpił po raz pierwszy. Chorwat uderzył celnie po tym, jak udaną interwencją popisał się chwilę wcześniej Rafał Wolski, odbierając piłkę zdezorientowanemu piłkarzowi Radomiaka.

A po meczu trenerzy powiedzieli:

Dariusz Banasik (Radomiak Radom): - Na pewno liczyliśmy na punkty, ale boisko to zweryfikowało. Wydaje mi się, że ta dzisiejsza gra nam się nie kleiła. Nie było płynności i agresji jak w poprzednich meczach. Podsumowując powiem, że przegraliśmy zasłużenie. Zespół Wisły był bardziej zdeterminowany, zdecydowany, my byliśmy spóźnieni, ospali. Bramka, która ustawiła to spotkanie, to oczywiście błąd indywidualny zawodnika. Straciliśmy piłkę, sami sobie tę bramkę strzeliliśmy. Takie rzeczy nie powinny się nam przytrafiać. Martwi mnie postawa zespołu w drugiej połowie. Przegrywaliśmy, a nie widziałem, żebyśmy zdominowali przeciwnika, zmusili do bronienia, stwarzali sytuacje. To przeciwnik miał więcej sytuacji. Druga połowa zdecydowanie na korzyść gospodarzy. Jest to nasz trzeci mecz w ekstraklasie, dostaliśmy lekcję i musimy szybko wyciągnąć wnioski, myśleć już o następnych meczach.

Maciej Bartoszek (Wisła Płock): - No cóż, mecz ciężki gatunkowo dla nas. Mimo że wiedziałem, że drużyna z meczu na mecz będzie wyglądała lepiej, to jednak dwie wyjazdowe porażki nie napawały optymizmem - biorąc pod uwagę sytuację w tabeli i że w tych meczach nie zapunktowaliśmy, choć zasługiwaliśmy co najmniej na dwa remisy. Radomiak jest solidnie skonsolidowanym zespołem, który z rozpędem wszedł w ekstraklasę. Dlatego mecz był gatunkowo ciężki, co było widać w poczynaniach zespołu, w nerwowości. Z tego często brały się niewymuszone straty, niecelne podania i to troszeczkę przeszkadzało nam złapać rytm. Mimo wszystko potrafiliśmy skonstruować wiele ciekawych sytuacji ofensywnych. Strzeliliśmy bramkę po bardzo fajnej akcji i wykończeniu Marko Kolara. Później, mimo że oczywiście w drugiej połowie Radomiak bardziej się otworzył i robił wszystko, by doprowadzić minimum do remisu, to wydaje mi się, że kontrolowaliśmy przebieg tego spotkania. Byliśmy dobrze zorganizowanym zespołem i z każdą minutą lepiej nam się grało, co cieszy. Gratuluję swoim zawodnikom tego zwycięstwa.

Wisła Płock - Radomiak Radom 1:0 (1:0)

Bramka: Marko Kolar (19)

Wisła: Bartłomiej Gradecki - Damian Michalski, Jakub Rzeźniczak, Anton Krivotsyuk, Dawid Kocyła, Damian Rasak (91, Dusan Lagator), Dominik Furman (73, Damian Warchoł), Piotr Tomasik, Mateusz Szwoch, Rafał Wolski (40, Filip Lesniak), Marko Kolar (73, Łukasz Sekulski).

Radomiak: Filip Majchrowicz - Damian Jakubik, Mateusz Cichocki, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz, Leândro, Michał Kaput (77, Dominik Sokół), Mateusz Radecki, Mario Rondón (61, Maik Karwot), Miłosz Kozak (61, Rhuan),  Karol Angielski (68, Maurides).

Żółte kartki: Filip Lesniak - Mateusz Radecki, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz, Damian Jakubik. Żółtą kartką został również ukarany trener Radomiaka Dariusz Banasik.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).