Kliknijcie w zdjęcie, by obejrzeć całą fotogalerię.

Po 24 latach przerwy do Płocka wróciła trzecia liga piłki siatkowej seniorów. MUKS Volley Płock, wzmocniony młodzieżą z Metra Warszawa, z którym nawiązano współpracę, marzy o awansie do drugiej ligi. Sekcja męska w klubie Volleya powstała dopiero w 2019 r. Zespół zagrał w czwartej lidze, ale rozgrywek nie dokończono z powodu pandemii. W 2020 r. okazało się, że ze startu w trzeciej lidze zrezygnowała jedna z ekip z Warszawy, a Volley zajął jej miejsce.

Zespół z Płocka współpracuje z Metrem - kuźnią siatkówki młodzieżowej. W tym klubie rozwijali się m.in. reprezentanci Polski, medaliści światowych imprez Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona czy Karol Kłos. Volley wypożyczył kilku zawodników, a sztab trenerski wzmocnił znany szkoleniowiec Metra - Wojciech Szczucki.

W trzeciej lidze rywalizuje 10 ekip. Początek rozgrywek był dla zespołu z Płocka bardzo trudny, m.in. w związku z kwarantanną i przerwami w treningach. Ale od kilku tygodni forma jest dobra, sporym wzmocnieniem było także pozyskanie byłego zawodnika z parkietów PlusLigi, 32-letniego atakującego Pawła Mikołajczaka.

W sobotę w sali SP nr 23 na płockich Podolszycach MUKS podejmował solidne Zawkrze Mława. W pierwszym secie gospodarze popełnili sporo błędów, Zawkrze niesamowicie broniło i kontrowało, i w efekcie płocczanie ulegli 22:25. W kolejnych setach było zdecydowanie lepiej. Volley opanował nerwy, dobrze przyjmował zagrywkę, był skuteczniejszy od rywali i dość gładko wygrał trzy sety 25:18 i cały mecz 3:1.

Dobre spotkanie rozegrał m.in. nowy nabytek MUKS-u - libero Mateusz Majcherek. Zespół zasilił także płocczanin, atakujący Kamil Wachul.

- Początek pierwszego seta był wprawdzie dobry, ale w pewnym momencie nastąpiło rozprężenie naszego zespołu, a Zawkrze pokazało kapitalną obronę - mówi Jerzy Chęciński, trener i prezes MUKS-u Volleya Płock. - Przegraliśmy seta, ale ten zimny prysznic spowodował, że nasi zawodnicy pokazali pełnię umiejętności, zasłużenie wygrywając kolejne sety.

Warto dodać, że MUKS po raz pierwszy zagrał w sali SP nr 23, więc siatkarze musieli przyzwyczaić się do nowego miejsca. Obecnie Volley awansował na czwarte miejsce w tabeli, prowadzi Len Żyrardów. W najbliższym czasie płocczan czekają trzy mecze wyjazdowe, pierwszy z nich 16 stycznia z Olimpem Skaryszew.

- Postaramy się tam zdobyć kolejny komplet punktów, by gonić czołówkę - deklaruje szkoleniowiec Volleya.

Dodajmy, że w najbliższej przyszłości MUKS Volley planuje rozpoczęcie szkolenia dzieci z kadrą trenerską z uprawnieniami pedagogicznymi. Po to, by wyłowić talenty na miarę płocczanina Bartosza Kwolka, aktualnego mistrza świata z reprezentacją Polski, czy Pawła Halaby (Aluron Zawiercie), świetnie prezentującego się w PLusLidze.

MUKS Volley Płock - KS Zawkrze Mława 3:1 (22:25, 25:18, 25:18, 25:18).