Z uwagi na wymogi sanitarne liczba uczestników jest ograniczona do 30. Decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzona wpłatą wpisowego do 25 czerwca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Turniej, w którym zawodnicy rywalizować będą o tytuł mistrza Płocka w szachach szybkich, odbędzie się 27 czerwca (sobota) w sali konferencyjnej PSS Zgoda Płock (ul. Sienkiewicza 32). Otwarcie turnieju o godz. 10.

Obowiązuje system szwajcarski na dystansie 11 rund, tempo gry 5 minut plus dwie sekundy na każde posunięcie dla zawodnika na partię.

Łączna pula nagród wynosi 2,8 tys. zł, w tym 2,2 tys. zł to nagrody finansowe. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zostało wycenione na 600 zł, drugie – 400, trzecie – 300, czwarte – 250, piąte – 200, szóste – 150, a siódme – 100 zł.

Po sto złotych dostaną: najlepsza zawodniczka turnieju i najlepszy gracz klubu szachowego Hetman Płock.

Na nagrody rzeczowe organizator - Klub Szachowy Hetman Płock - przeznaczył 600 zł, w tym puchary za pierwsze trzy miejsca, nagrody książkowe i inne za zajęcie miejsca w przedziale od 8. do 15. Będzie też nagroda-niespodzianka losowana wśród wszystkich zawodników.

Zapisy są prowadzone na stronie chessarbiter.com. Wpisowe wynosi: podstawowe - 30 zł, dla kobiet, juniorów do lat 18 - 20 zł, a zawodnicy klubu szachowego Hetman Płock - 15 zł.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem