Z uwagi na zalecenia rządu oraz rekomendacje Polskiego Związku Bokserskiego wspólnie z Warszawsko-Mazowieckim Okręgowym Związkiem Bokserskim podjęliśmy decyzję o przesunięciu Mistrzostw Mazowsza Juniorów Młodszych i Finałów Mistrzostw Mazowsza Juniorów na późniejszy termin - czytamy w komunikacie od organizatorów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zawody miały się odbyć 21-22 marca w Płocku.

– W obliczu dzisiejszej sytuacji w naszym kraju musimy się solidaryzować i dbać wspólnie o nasze zdrowie i bezpieczeństwo – mówi Konrad Kowal, koordynator Sekcji Bokserskiej Wisła Płock. – Mimo medycznego i lekarskiego zabezpieczenia zawodów bokserskich, zdecydowaliśmy się jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i odwołać zawody. Jeśli sytuacja się unormuje i nie będzie zagrażać niebezpieczeństwo od strony rozprzestrzeniania się wirusa, zawody odbędą się 4-5 kwietnia bądź 18-19 kwietnia.

Kowal dodaje: – Jest to bardzo trudny okres dla nas jako klubów, trenerów i sportowców, ponieważ z uwagi na zamknięcie sal treningowych, które w większości mieszczą się w szkołach, zmuszeni jesteśmy zawiesić działalność szkoleniową do momentu uruchomienia działalności szkół. Póki co trenujemy indywidualnie i trzymamy się restrykcji żywieniowych. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i niedługo wróci do normy. Życzymy wszystkim spokoju i zdrowia.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem