Zorganizujemy mistrzostwa Mazowsza w boksie z wszelką dbałością o bezpieczeństwo i zdrowie zawodników - podkreśla Konrad Kowal, koordynator Sekcji Bokserskiej Wisła Płock. Zawody mają się odbyć 21-22 marca, ale z powodu zagrożenia koronawirusem organizatorzy mają jeszcze dwa inne terminy rezerwowe.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do Płocka mają przyjechać zawodnicy i zawodniczki z roczników 2004-2005.

– Każdy, zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Bokserskiego, musi mieć przy sobie książeczkę sportowo-lekarską z aktualnymi badaniami – dodaje Konrad Kowal. – Bez niej nikt nie zostanie dopuszczony do rywalizacji. Nawet jej posiadanie nie gwarantuje udziału, jeśli lekarz przed zawodami stwierdzi u któregoś z uczestników objawy przeziębienia czy podwyższoną temperaturę. Wystąpiliśmy też z apelem, aby trenerzy już na etapie zgłoszeń weryfikowali stan zdrowia swoich podopiecznych. W obliczu zagrożenia koronawirusem najważniejszą kwestią jest samodyscyplina. Każdy sam musi dbać o profilaktykę zdrowotną, higienę, a tym samym wziąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo i zdrowie innych. Mając na uwadze właśnie względy bezpieczeństwa, do niezbędnego minimum ograniczamy też liczbę osób towarzyszących zawodnikom, czyli trenerów, członków rodziny. Hala na czas zawodów będzie zamknięta dla kibiców.

Choć zapisy na mistrzostwa Mazowsza trwają, już teraz organizatorzy spodziewają się, że do Płocka może przyjechać maksimum 68 zawodników.

– Organizujemy turniej z wszelką dbałością o zdrowie młodych bokserów – powtarza Konrad Kowal. – Gdyby miały przyjechać osoby z zagranicy, zwłaszcza z terenów zagrożonych, np. z Niemiec, Włoch czy Francji, zawody zostałyby odwołane. Wezmą w nich jednak udział mieszkańcy naszego regionu, doskonale się znający i często się ze sobą spotykający na różnych imprezach, wydarzeniach bokserskich – ostatni raz tydzień temu.

Mistrzostwa Mazowsza juniorów i juniorów młodszych zaplanowano w dniach 21-22 marca. Decyzja o tym, czy się odbędą, zapadnie w poniedziałek. W każdym razie organizatorzy – Klub Bokserski Płock – sekcja bokserska Wisła Płock oraz Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Bokserski – mają przygotowane dwa terminy rezerwowe: 4-5 lub 14-15 kwietnia.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem