Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dystans biegu wynosi 500 m, ale uczestnicy muszą się przygotować na spore utrudnienia. – W sumie będzie dziesięć przeszkód m.in. skoki na boksy, skłony brzucha, wymachy kettlem – opowiada Tomasz Ziemlewski, główny specjalista ds. organizacji imprez i marketingu w spółce MOSiR, pomysłodawca i organizator biegu. – Zawodnicy będą musieli pokonać 156 stopni w górę oraz 147 stopni w dół. I wykazać się np. na ściance wspinaczkowej.

Zawodnicy będą ruszać na trasę z 30-sekundowymi odstępami.

Zapisy na bieg już trwają, udział w nim można zgłosić na stronie projektigrzyska.pl.

Do tej pory zapisało się ponad 50 osób.

Warto się pospieszyć, bo opłata startowa teraz wynosi 30 zł. Od 6 listopada wzrośnie do 40 zł. Zapisy potrwają do 25 listopada. – W przypadku wolnych miejsc będzie się można jeszcze zapisać w dniu zawodów. Opłata wyniesie wtedy 50 zł – dodaje Tomasz Ziemlewski.

W ramach opłaty każdy uczestnicy dostanie pakiet startowy, a w nim m.in. numer, chip do pomiaru czasu, wodę, napój izotoniczny, koszulkę techniczną, talon na posiłek. Każdy, kto ukończy Arenę Challenge, otrzyma okolicznościowy medal.

Nowością będzie też Bieg Krasnala dla dzieci. Zapisy odbywają się wyłącznie w siedzibie MOSiR-u. Opłata startowa wynosi 10 zł.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.