Dw鎩ka bez sterniczki Oliwia Nowakowska i Ola Ko這dziejska, skifista Janek Domeradzki oraz czw鏎ka ze sternikiem Kamil Krusiewicz, Micha Da責yga, Igor Skowyrski, Mateusz 璕owik i sternik Kuba Opasi雟ki - to br您owi medali軼i mistrzostw Polski junior闚 w wio郵arstwie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zawody odbyły się w Kruszwicy na jeziorze Gopło. Wzięło w nich udział 21 zawodników PTW, w tym 10 uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Z siedmiu płockich osad – trzy stanęły na najniższych stopniach podium.

– Już w pierwszym finale dwójek bez sterniczki nasze zawodniczki: Oliwia Nowakowska i Ola Kołodziejska wystartowały najszybciej ze wszystkich i uzyskały prowadzenie w stawce – opowiada prezes PTW Jacek Karolak. – Jednak po 1000 metrach, a więc w połowie dystansu, wyraźnie osłabły i straciły prowadzenie. Wyprzedziły je osady – UKS Ateny Wałcz, a tuż przed metą jeszcze AZS Toruń.

Brązowe medalistki w dwójce bez sterniczki: Oliwia Nowakowska i Ola Kołodziejska
Brązowe medalistki w dwójce bez sterniczki: Oliwia Nowakowska i Ola Kołodziejska  Materiały prasowe PTW

Drugi brąz zdobył Janek Domeradzki, który musiał najpierw przejść przez gęste sito eliminacji (przedbiegi, półfinały). Dla zawodnika PTW Płock start w mistrzostwach kraju był przerywnikiem w przygotowaniach do mistrzostw świata. – Nie był więc w szczytowej formie, bo ta ma przyjść dopiero za cztery tygodnie – dodaje Jacek Karolak. – W podobnej sytuacji była skifistka Wiktoria Dziwota, która w finale zajęła piąte miejsce. Pokonała 17 zawodniczek z Polski.

Z kolei wioślarze z czwórki ze sternikiem: Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga, Igor Skowyrski, Mateusz Łęgowik i sternik Kuba Opasiński wywalczyli trzeci brąz. Płocka osada uległa na mecie bydgoskiemu LOTTO oraz toruńskiemu AZS-UMK.

Brązowa czwórka ze sternikiem: Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga, Igor Skowyrski, Mateusz Łęgowik i sternik Kuba Opasiński
Brązowa czwórka ze sternikiem: Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga, Igor Skowyrski, Mateusz Łęgowik i sternik Kuba Opasiński  Materiały prasowe PTW

Trenerami medalowych osad są: Piotr Sałkowski, Jacek Karolak i Krzysztof Kaliński.

Poza osadami, które wywalczyły medale, w zawodach startowała również druga czwórka ze sternikiem i ósemka. Obie zajęły piąte miejsca.

– Choć większość juniorów ma teraz odpoczynek i regeneruje siły przed następnym sezonem, najlepsi bezpośrednio z mistrzostw Polski pojechali na drugą część obozu do Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu – podkreśla prezes Karolak. – Przygotowują się tam z reprezentacją Polski juniorów na najważniejszą imprezę międzynarodową: mistrzostwa świata juniorów w czeskich Racicach.

Warto też zaznaczyć, że wśród nich jest Janek Domeradzki, za którego trzymajmy kciuki! Wiktoria Dziwota w składzie polskiej czwórki podwójnej wystąpi na regatach międzynarodowych Coupe de la Jeunesse w irlandzkim Cork.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej
    Komentarze
    Zaloguj si
    Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem