Blisko pół tysiąca uczestników wzięło udział w inauguracyjnych zawodach Garmin Iron Triathlon 2018, które odbyły się w Płocku.

Na nudę nie mogli narzekać najmłodsi. Specjalnie dla nich organizatorzy również przygotowali konkurencje biegowe na trzech dystansach: 200 m (1–7 lat), 500 m (8–11 lat) oraz 1000 m (12–15 lat). Emocji nie brakowało.

Seniorzy również rywalizowali na trzech dystansach, ale były one znacznie bardziej wymagające: 1/2 IM (1900 m pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu), 1/4 IM (950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu) oraz 1/8 IM (475 m pływania, 22,5 km jazdy rowerem, 5,275 km biegu).

Start był na Sobótce. Po wyjściu z wody zawodnicy biegli do strefy zmian zlokalizowanej na Starym Rynku, a tam wsiadali na rowery i ruszali dalej w trasę.

Na dystansie 1/2 IM wygrał...

...Marcin Ławicki (CCC Sprandi Polkowice) z czasem 4 godz. 5 minut i 39 sekund. Drugi był Sergiusz Sobczyk (Trienergy Team) – linię mety przekroczył z czasem 4:10.30, a trzeci – Maciej Chmura (LKKS Górnik Wałbrzych) – czas 4:12.24.

Najlepszy z płocczan w tej konkurencji Damian Lewandowski (PTT Delta) zajął 26. miejsce, czas 4:52.03.

Na dystansie 1/8 IM najlepsi byli:

1. Daniel Juszkowiec (UKS G-8 Bielany Warszawa) – 1:04.50

2. Tomasz Maksymowicz (UKS G-8 Bielany Warszawa) – 1:05.43

3. Maciek Ogrodnik (Triathlon Club Wrocław) – 1:06.54

Najlepsze wyniki reprezentantów Płocka: Grzegorz Sebastianowicz (PTT Delta, zajął 33. miejsce), a Sebastian Dymek (Biegaj z Dymkiem) uplasował się na 35. pozycji.

Bardzo dobre miejsce wywalczyła też Aneta Turalska z Sierpca (Biegaj z Dymkiem), która w klasyfikacji open zajęła 19. miejsce. Wśród kobiet była druga.

A na dystansie 1/4 IM:

1. Tomasz Szala (Pro Tri Team) – 1:59.41

2. Jacek Tyczyński (Trinergy U Jędrusia TriClub) – 2:01.28

3. Maciej Bodnar (MBC Team) – 2:01.40

Najlepszy wynik z reprezentantów Płocka w tej konkurencji osiągnął Jarosław Matacz (Szwagry Team). Jego czas to 2:19.32.