W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Wisła Płock - Lech Poznań w 34. kolejce Lotto Ekstraklasy, na Wisłę nałożono karę finansową w wysokości 20 tys. zł - taką decyzję podjęła Komisja Ligi piłkarskiej ekstraklasy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W drugiej połowie meczu Wisły z Lechem, który zakończył się bezbramkowym remisem, płoccy kibice zadbali o oprawę spotkania. Na ogrodzeniu pojawił się transparent z napisem: „Nikogo nie zabiła, a jednak zakazana”, po czym zostały odpalone środki pirotechniczne m.in. świece dymne, race, fajerwerki.

Przypomnijmy, że po lutowym meczu z Górnikiem Zabrze w Płocku Komisja Ligi nałożyła sankcje w postaci m.in. zamknięcia na jeden mecz trybuny wschodniej w zawieszeniu na sześć miesięcy. Analizując jednak sytuację z meczu z Lechem, postanowiła ukarać płocki klub tylko i wyłącznie finansowo.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem