Czterokrotni mistrzowie Polski i triumfatorzy Pucharu Polski piłkarze ręczni plażowi BHT Auto Forum Petra Płock rozpoczęli w środę przygotowania do nowego sezonu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Klub kupił używane bramki, a wynajęta firma zajęła się ich montażem. Na pierwszych w tym roku zajęciach na płockiej Sobótce stawiła się większość zawodników z tzw. żelaznego składu. – Na kilku chłopaków musimy jeszcze poczekać, bo są w trakcie sezonu halowego – opowiada Artur Niesłuchowski, prezes i bramkarz Petry. – Inauguracyjny trening zaczęliśmy delikatnie. Mieliśmy lekki rozruch, a potem przypomnieliśmy sobie kilka zagrywek, schematów gry. To był taki wstępniak na piasku, ale z każdym dniem tempo przygotowań będzie rosło. Planujemy trenować minimum dwa razy w tygodniu, wszystko zależy od dyspozycyjności zawodników. Oprócz zajęć na piasku z taktyki będzie też siłownia.

Pierwszy trening Petry. Zobaczcie to na zdjęciach

Tym samym płoccy piłkarze ręczni plażowi rozpoczęli przygotowania do najważniejszej imprezy sportowej w kraju – turnieju finałowego EBT Klubowych Mistrzostw Europy w Starych Jabłonkach, który odbędzie się od 31 maja do 3 czerwca. – Ta impreza stanowi dla nas największą motywację sportową w tym roku – dodaje Artur Niesłuchowski. – Mamy już opracowane nowe schematy gry, które przez najbliższe dni będziemy mocno szlifować, żeby jak najlepiej zaprezentować się podczas Klubowych Mistrzostw Europy w Starych Jabłonkach. W innych krajach rozgrywki piłki ręcznej plażowej trwają już na dobre. Niedawno odbył się wysokiej klasy turniej w Chorwacji. My tak na rozgrzewkę przed finałami EBT zagramy 18-19 maja w turnieju mistrzostw Polski w ramach PGNiG Summer Superligi w Poznaniu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem