Marek Janicki, bo o niego chodzi, rozpoczął pracę na tym stanowisku w czwartek 1 lutego. Wiceprezesem został Jakub Świsłowski. Kadencja nowego zarządu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych potrwa do końca sezonu 2018/19.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowy zarząd zapowiedział, że jakiekolwiek zmiany w Superlidze będą wprowadzane w ścisłym porozumieniu z klubami, radą nadzorczą i sponsorem. Rada nadzorcza spółki Superliga odbędzie się 5 lutego – czytamy w komunikacie spółki.

Marek Janicki ukończył wydział prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe na wydziale zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2002–2007 przewodniczący, a następnie członek rady nadzorczej Wisła Płock S.A. Następnie od 2007 do 2008 r. pełnił funkcję prezesa zarządu tej spółki. W latach 2010–2014 był dyrektorem zarządzającym spółki SPR Wisła Płock. Obecnie jest arbitrem piłkarskiego sądu polubownego przy Polskim Związku Piłki Nożnej.

Pełnił także funkcje menadżerskie w spółkach prawa handlowego.

Jakub Świsłowski ukończył politologię na Uniwersytecie Warszawskim. Od września 2016 r. kierownik działu projektów marketingowych w departamencie marketingu PGNiG. Wcześniej pełnił funkcję business marketing managera w Sport.pl (Grupa Agora SA) i marketing menadżera w „Przeglądzie Sportowym” oraz w serwisach sportowych Grupy Onet-RAS Polska. Karierę zawodową rozpoczynał jako dziennikarz sportowy w TVP Sport.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem