W pierwszym składzie Wisły wystąpili m.in. debiutujący w płockiej bramce Thomas Dahne, pomocnik Krystian Ogrodowski (wypożyczony z Warmii Olsztyn gra w Młodej Wiśle w Centralnej Lidze Juniorów) czy Damian Piotrowski, którego po niespełna kwadransie gry zastąpił Konrad Michalak.

Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka przystąpili do sparingu, mając w nogach ciężką pracę siłową wykonaną w ciągu ostatnich dni. Rywale szybko to wykorzystali, już po pierwszych pięciu minutach prowadzili 2:0, w jedną z bramek strzelił były zawodnik Wisły i jej kapitan Łukasz Nadolski. Nafciarze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Autorem pierwszego w tym roku gola dla Wisły został Damian Szymański, a drugiego Arkadiusz Reca.

Po przerwie Wisła wymieniła dziewięciu piłkarzy. Za Adama Dźwigałę wszedł wracający po kontuzji i długiej rehabilitacji Maksymilian Rogalski, w bramce Niemca Thomasa Dahna zastąpił 18-letni Bartłomiej Gradecki, wychowanek klubu GKS Góra. W ataku zmiennikiem Kamila Bilińskiego był nowo pozyskany przez płocki klub 22-letni Oskar Zawada.

W drugiej połowie płocki zespół dwukrotnie obejmował prowadzenie (3:2 i 4:3). Trzeciego (z rzutu karnego) i czwartego gola rywalom wpakował Jose Kante. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem, po tym jak pomocnik Gryfa Piotr Kołc popisał się celnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Najbliższe dni piłkarze spędzą w Płocku, a już w niedzielę lecą na drugie zgrupowanie, na Cypr. Tam rozegrają trzy mecze kontrolne. Ich rywalami będą: rosyjska FK UFA (25 stycznia), ukraińska FC Zirka Kropyvnytskyi (28 stycznia) oraz słowacka FC Nitra (30 stycznia).

Wisła Płock – Gryf Wejherowo 4:4 (2:2)

Bramki: Wisła – Damian Szymański, Arkadiusz Reca i Jose Kante (dwie)

Wisła: Thomas Dähne (46. Bartłomiej Gradecki) – Patryk Stępiński, Alan Uryga (46. Damian Byrtek), Adam Dźwigała (46. Maksymilian Rogalski), Arkadiusz Reca (46. Cezary Stefańczyk) – Damian Szymański (46. Dominik Furman), Krystian Ogrodowski (46. Damian Rasak) – Damian Piotrowski (14. Konrad Michalak), Semir Štilić (46. Jose Kante), Jakub Łukowski (46. Giorgi Merebaszwili) – Kamil Biliński (46. Oskar Zawada)