O pierwszych kwadransach w meczach piłki ręcznej zwykło się mówić, że to czas dla obu zespołów na wzajemne „badanie się”. Niestety, polscy piłkarze ręczni w tym badaniu wyglądali tak, jakby byli pacjentami, którzy dopiero co zostali wybudzeni z narkozy. I nieoczekiwanie przegrywali 4:7. Trener Piotr Przybecki dokonał zmian. Z pierwszej siódemki zostawił na parkiecie jedynie Arkadiusza Morytę, który ze względu na uraz Michała Daszka, był osamotniony na prawym skrzydle. Skrzydłowy Zagłębia Lubin okazał się najlepszym strzelcem polskiej drużyny, zdobył 10 bramek.

Bardzo dobrą zmianę w bramce dał Adam Morawski, który zastąpił Piotra Wyszomirskiego.

Biało-czerwoni mimo nie najlepszej postawy w pierwszej połowie, schodzili do szatni na przerwę, prowadząc 13:12. W drugiej połowie zaprezentowali się lepiej. Pozwolili rywalom rzucić tylko siedem bramek, w czym zasługa dobrej gry w defensywie oraz bardzo dobrej postawie w bramce Adama Morawskiego. Bramkarz na co dzień grający w Orlen Wiśle Płock i trenujący pod okiem znakomitego niegdyś bramkarza, byłego reprezentanta Polski, a obecnie trenera bramkarzy w płockiej Wiśle Artura Górala, kończył mecz z kilkoma skutecznymi obronami, odbił m.in. dwa rzuty karne.

Na nieco ponad kwadrans przed końcem, kiedy Polacy prowadzili 21:15, trener Piotr Przybecki mógł sprawdzić nowe rozwiązania, m.in. na środku rozegrania wystawił Piotra Chrapkowskiego.

Mecz z naciągniętym mięśniem pachwiny kończył Paweł Paczkowski.

W sobotę drugi mecz z Cyprem (godz. 21.30, transmisja w TVP Sport).

Polska – Kosowo 30:19 (13:12)

Polska: Piotr Wyszomirski, Adam Morawski – Arkadiusz Moryto 10 (3), Rafał Przybylski 5, Kamil Syprzak 4 (1), Adrian Nogowski 3, Paweł Genda 2, Tomasz Gębala 2, Stanisław Makowiejew 1, Piotr Chrapkowski 1, Paweł Paczkowski 1, Łukasz Gierak 1, Kamil Krieger, Patryk Walczak, Maciej Gębala, Przemysław Krajewski