Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pierwszą z nich jest szalik i kalendarz, drugą – proporczyk i kalendarz. Fundatorem obu nagród jest piłkarska Wisła Płock.

Pani Karolina głosowała na trenera lekkoatletyki Mirosława Nisztora, u którego jako uczennica V LO (w tej szkole uczy wuefu trener Nisztor) trenowała. Swój wybór uzasadniała: „Dużo się od niego dowiedziałam i nauczyłam. Zajęcia mijały w bardzo sympatycznej atmosferze. Jest bardzo dobrym trenerem, wesołym i z poczuciem humoru mężczyzną. Zawsze służy radą i pomocą”.

Z kolei pan Andrzej zagłosował na przedstawicieli piłki nożnej: bramkarza Wisły Seweryna Kiełpina (kandydat na Najpopularniejszego Sportowca) oraz Grzegorza Wenerskiego (kandydat na Najpopularniejszego Trenera), który wywalczył z Wisłą awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Uzasadniając pierwszy wybór napisał: „Seweryn pokazał klasę w najważniejszych meczach w końcówce roku, wzniósł się na wyżyny broniąc w beznadziejnych sytuacjach”.

W przypadku głosowania na trenera Wenerskiego kierował się tym, że „wyniki juniorów rokują dobrą przyszłość dla pierwszego zespołu Wisły. Wychowankowie zasilając pierwszy zespół dają nadzieję na jeszcze lepsze wyniki”.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy Was do głosowania na swoich ulubionych sportowców i trenerów. Przypominamy, że głosy w 15. plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Roku 2017 (organizatorami są „Gazeta Wyborcza Płock”, „Tygodnik Płocki”, Radiomixx.pl, Urząd Miasta Płocka) można oddawać na dwa sposoby:

-- za pomocą kuponów (drukujemy je codziennie od poniedziałku do piątku w Gazecie Wyborczej Płock);

-- wysyłając SMS-y.

W przypadku SMS-ów każda nominacja ma przypisany kod. Aby oddać głos, należy wysłać SMS pod numer 71051 (koszt 1,23 zł z VAT) o treści np. „TPS.16” (w przypadku głosowania na sportowca) lub „TPT.8” (w przypadku głosowania na trenera). Z jednego numeru telefonu można wysłać dowolną liczbę wiadomości SMS. Głosowanie trwa do 4 lutego do godz. 23.59. Ogłoszenie wyników odbędzie się 10 lutego na Płockim Balu Mistrzów Sportu.

Warto na nich głosować. Ale dlaczego? Kandydaci sportowcy reklamują siebie i swoje dyscypliny

-- -

Po pierwszym tygodniu głosowania na prowadzeniu jest triathlonista Łukasz Kalaszczyński, tuż za nim zawodnik BHT Auto Forum Petra Miłosz Rupp, a na trzeciej pozycji – piłkarz ręczny Wisły Aleksander Olkowski.

Wśród trenerów prowadzi Piotr Przybecki (piłka ręczna), drugi jest Mirosław Nisztor, a trzeci duet Bogdan Janiszewski – Robert Jankowski (piłka ręczna).

Nagrody dla głosujących

Czytelnicy co tydzień staną przed szansą zdobycia nagrody. Wystarczy zagłosować na ulubionego sportowca lub trenera nominowanego w plebiscycie, a potem wysłać e-mail pod adresem listy@plock.agora.pl lub jola.marciniak@wp.pl z odpowiedzią na pytanie: „Dlaczego mój kandydat, na którego głosowałem/am (należy podać jego imię i nazwisko), powinien zostać Najpopularniejszym Sportowcem/Trenerem Roku 2017 w Płocku?”. Nagrodzimy autorów najciekawszych odpowiedzi, które powinny mieć nie więcej niż 160 znaków. W treści e-maila należy podać też swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu do kontaktu.

Uwaga! Wśród nagród do zdobycia będą m.in. koszulki i piłki z podpisami piłkarzy nożnych i ręcznych Wisły. Wygrać też będzie można samochód na weekend. Fundatorem tej nagrody jest Budmat Auto.

-- -

Uwaga: po drugim tygodniu głosowania do zgarnięcia będą dwie koszulki. Pierwsza z nich jest od sędziego międzynarodowego Szymona Marciniaka z jego podpisem; w takiej samej prowadził mecze na piłkarskich mistrzostwach Europy we Francji.

TOMASZ NIESŁUCHOWSKI

A druga od piłkarzy ręcznych plażowych BHT Auto Forum Petry z podpisami zawodników, którzy w ubiegłym roku we Włoszech zdobyli drugie miejsce na Klubowych Mistrzostwach Europy.

TOMASZ NIESŁUCHOWSKI

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.