Międzynarodowy turniej w tenisie na wózkach Płock Orlen Polish Open, który zazwyczaj odbywał się na przełomie maja i czerwca, w przyszłym roku zostanie rozegrany się w dniach 5-9 czerwca. Kalendarz przyszłorocznych zmagań tenisistów na wózkach niedawno ogłosiła Międzynarodowa Federacja Tenisa (ITF).
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zmiana terminu płockiego turnieju kategorii ITF 2 jest podyktowana organizowanymi na przełomie maja i czerwca (28 maja – 3 czerwca) Drużynowymi Mistrzostwami Świata BNP Paribas w Holandii. To flagowa, najbardziej prestiżowa impreza, często określana jako Puchar Davisa i Fed Cup w tenisie na wózkach. Stąd dla zawodników z całego świata jest to impreza pierwszego wyboru.

Ale Płock też na tym skorzysta. Chęć udziału w płockim turnieju już zgłaszają m.in. Koreańczycy. – Przyjadą do Europy na mistrzostwa świata i chcą na kontynencie spędzić więcej czasu niż tylko tydzień – mówi Monika Nowak, rzeczniczka stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa w Płocku, organizatora POPO. – Dlatego szukają dobrego turnieju, w którym będą mogli zagrać. Oczywiście o tym, kto konkretnie przyjedzie, za wcześnie mówić. Ale spodziewamy się tenisistów z Argentyny, którym Płock bardzo mocno przypadł do gustu i którzy chętnie tu wracają. A także ze Stanów Zjednoczonych, Chile. Niewykluczone, że będziemy mieć również gości z Australii.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem