Ponad 4,5 mln zł ma pochodzić z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawnej schetynówki), miasto dołoży drugie tyle, prace mają zacząć się w maju i zakończyć w czerwcu rok później.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W 2016 r. ul. Chopina została już przebudowana między Bielską a skrzyżowaniem z Obrońców Płocka. W 2018 - od Otolińskiej do Lachmana. Podobnie jak tam, tak i na ostatnim odcinku wymieniona zostanie kanalizacja, nowe będą nawierzchnia drogi i chodniki, oświetlenie, powstanie ścieżka rowerowa.

Inwestycją zajmie się Miejski Zarząd Dróg.

Jest jeszcze pewna szansa na budowę ul. Podgórze (os. Imielnica), a to ponad 7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (w ratuszu szacują drugie tyle do wydania po stronie miasta). Na razie zadanie zostało umieszczone na liście rezerwowej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To miło, że według Wyborczej na ostatnim nieremontowanym odcinku powstanie ścieżka rowerowa. To będzie już druga. Luksus. :) Obawiam się jednak, że prawda jest bardziej banalna i istniejąca ścieżka, w bardzo dobrym stanie, zostanie zrujnowana, a następnie zbudują na jej miejscu nową. Węższą, bo takie są trendy w tym mieście, żeby po remoncie wszystko było jeszcze mniej wygodne dla użytkowników.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0