Rozgrywka odbędzie się w piątek, na płycie Orlen Areny. W płockiej drużynie będą płoccy radni, urzędnicy i artyści. Dochód z meczu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację poważnie chorej Weroniki Kaliwody.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W przerwie meczu zostanie przeprowadzona licytacja atrakcyjnych gadżetów, z której dochód również w całości zostanie przekazany na rzecz Weroniki. Na licytacji znajdą się m.in. bluzy i kubki z logotypem Miasta Płocka, koszulka z autografem polskiego żużlowca Bartosza Zmarzlika, koszulka z podpisami zawodników piłki ręcznej z SPR Wisła Płock czy też koszulka z autografem Anity Włodarczyk z rekordem świata w rzucie młotem na 82,98 m na Lotto Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej w sezonie 2016.

Składy drużyn

Reprezentacja Artystów Polskich: piłkarz Piotr Świerczewski, muzyk Maksym Rzemiński, piłkarz Radosław Majdan, aktor Przemek Cypriański, tancerz i choreograf Rafał Maserak, aktorzy: Rafał Mroczek, Patryk Czerniejewski oraz Wojtek Sikora.

Drużyna Weroniki: Wojciech Ostrowski, Piotr Dyśkiewicz, Sylwester Ziemkiewicz, Tomasz Kominek, Marcin Uchwał, Daniel Kaźmierczyk, Dariusz Jakubowski, Karol Krajewski, Mariusz Pogonowski, Konrad Guzanek, Piotr Cichosz, Łukasz Klekowicki, Kamil Zieliński, Kamil Rzechółko, Adam Ablewski, Mateusz Lewandowski, Damian Kijek i Dawid Cieszkowski.

Zagrają dla małej płocczanki

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta Płocka Andrzej Nowakowskiego. A organizatorem jest Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Płocku

Mecz rozpocznie się w piątek o godz. 17 w Orlen Arenie. Wstęp kosztuje 10 zł.

Pięcioletnia Weronika Kaliwoda cierpi na kilka poważnych schorzeń: wadę ośrodkowego układu nerwowego, Zespół Moebiusa, czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę, pęcherz neurogenny, głęboką wadę słuchu i wzroku, podwichnięcie bioderek, musi być karmiona przez PEG. Weronika wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji, dlatego każda pomoc jest na wagę złota.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To nie jest Reprezentacja Płocka, ale Reprezentacja Nowakowskiego. Tak powinna się nazywać dla jasności.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0