"Stroje z epoki mile widziane" - w zaproszeniu na bal przedsiębiorców gminy Słupno do odrobiny szaleństwa zachęcali wójt Marcin Zawadka i szef rady społeczno-gospodarczej gminy Cezary Lewandowski. Najwyraźniej skutecznie...
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

...bo kto do hotelu TiM w Cekanowie przyjechał nie na bal, a np. tylko na nocleg, mógł pomyśleć, że cofnął się w czasie, poczuć się zaskoczonym atmosferą, strojami, muzyką, tańcami dokładnie sprzed wieku.

Fot.Tomasz Niesłuchowski/Agencja.Wyborcza.pl / GWL PLOC TN

Fot.Tomasz Niesłuchowski/Agencja.Wyborcza.pl / GWL PLOC TN

Fot.Tomasz Niesłuchowski/Agencja.Wyborcza.pl

Tu obejrzycie fotogalerię z balu >>

Tak w ogóle to był drugi już bal dedykowany przedsiębiorcom i dość długo wyczekiwany - w dwóch poprzednich latach na przeszkodzie stanęły ograniczenia pandemiczne. Na najlepszych przedstawicieli biznesu czekały statuetki w kształcie drzew. A kategorie były trzy: Przedsiębiorca Roku, Przedsiębiorca Wspierający Gminę Słupno (nie musi prowadzić działalności na jej terenie) i Ambasador Słupna.

Przedsiębiorca Roku

Fot.Tomasz Niesłuchowski/Agencja.Wyborcza.pl / GWL PLOC TN

Ten tytuł i złotą statuetkę otrzymało Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Waskop, specjalizujące się w pracach z branży drogowej. Srebrna statuetka powędrowała do Ponzio Polska, brązowa do Zielonego Ogrodu, a nominowani byli jeszcze "IRP" Robert Radaszkiewicz i Hotel TiM.

Przedsiębiorca Wspierający Gminę Słupno

Fot.Tomasz Niesłuchowski/Agencja.Wyborcza.pl / GWL PLOC TN

Tu była tylko jedna nagroda i dostał ją PERN. Ale nominowanych było więcej: Ranczowisko, DOZ Apteka Dbam o Zdrowie Ernest Niewiadomski, Centrum Medyczne Borowiczki, Kwiaciarnia Egzotyka, Agencja Eventowa Recon, Dźwig-Mar, Sanimax-Transport.

Zdaję sobie sprawę, że o wiele trudniej robić coś dobrego, jeśli trzeba w to angażować własne pieniądze. To o wiele wartościowsze od tego, co robi PERN - przyznawał z szacunkiem dla innych nominowanych wiceprezes zarządu PERN Rafał Miland. - My oczywiście, o ile to możliwe, też współpracujemy i zapewniam, że tak będzie też dalej.

Ambasador Gminy Słupno

Fot.Tomasz Niesłuchowski/Agencja.Wyborcza.pl / GWL PLOC TN

Bardzo dużo tych nagród, odznaczeń ostatnio... To był bardzo dobry rok, pozwolił nam dużo pokazać, cieszę się z tego. Powtórzę to, o czym często mówię: jestem łącznikiem pomiędzy Płockiem, skąd pochodzę, a Słupnem, gdzie mieszkam, możecie na mnie liczyć - oświadczył zwycięski w tej kategorii sędzia piłkarski Szymon Marciniak.

Fot.Tomasz Niesłuchowski/Agencja.Wyborcza.pl / GWL PLOC TN

Towarzyszyli mu inni nominowani: Piotr Onyszko, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca "Wisła", Anna Włochowska - poetka (dostała osobistą nagrodę wójta jako osoba, która jest dla niego inspiracją, a poza tym od lat wspiera gminę), Grzegorz Gomułka - nauczyciel, prezes klubu Greens Słupno.

Do wszystkich gości mówił Marcin Zawadka:

Chciałem podziękować wszystkim za to, że zawsze jesteście z nami i możemy na was liczyć w każdej sytuacji. Nie wszyscy znaleźli się wśród osób nominowanych i wygranych, ale takie są zasady konkursu. Chciałbym natomiast podkreślić, że wszyscy jesteście bardzo ważni dla gminy. Dziękuję wam za wsparcie, za waszą mądrość, za to, że możemy patrzeć na to, jak rozwijają się wasze biznesy. Ze swojej strony chciałbym podkreślić, że będziemy starali się was wspierać w jak największym stopniu.

***

A kiedy zakończyło się wyróżnianie przedsiębiorców, na scenę wyszedł Winyl Band ze Śląska i popłynęły melodie sprzed wieku. Niedługo później zaczęły się licytacje...

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A Dyzmy nie było? No tak, Obajtek pewnie na weekend do Pcimia pojechał...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0