Według różnych źródeł od 600 do 700 uczniów ostatnich klas szkół średnich dobrało się najpierw w pary, które później utworzyły czwórki, ósemki i wreszcie szesnastki. Jeśli w maju będą zdawać maturę tak samo świetnie, jak we wtorek tańczyli, to mają ją w kieszeni.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nad całością czuwali wodzirej - w tej roli ponownie niezawodny Piotr Amrozy, instruktor z Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka", i sam dyrektor zespołu Tadeusz Milke. A o odpowiednie tempo dbali ich podopieczni z "DP", którzy w barwnych strojach szli na początku korowodu. W pierwszej parze - jak zawsze prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Tu obejrzycie całą piękną, roztańczoną galerię zdjęć >>

Uczniowie tańczyli do melodii "Poloneza Płockiego", utworu wzbogaconego o elementy hejnału naszego miasta. Przeczytajcie koniecznie: Ten polonez jest tylko nasz. I tak się nazywa: "Polonez Płocki". "Myślę, że zawarłem w tej melodii wszystko, co do tego miasta czuję" >>

Po dwuletniej przerwie miło było znów spotkać się na tym radosnym wydarzeniu i zobaczyć uśmiechy mnóstwa młodych ludzi. Na trasie korowodu przybijali z Andrzejem Nowakowskim piątki i chętnie odpowiadali na jego pytanie: "Która szkoła?", Jak zawsze ubiorem wyróżniali się uczniowie szkół mundurowych.

2023 r. 18 Płocki Polonez Maturzystów
2023 r. 18 Płocki Polonez Maturzystów  Fot. Piotr Hejke / Agencja Wyborcza.pl

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny dzięki "Gazecie Wyborczej" polonez przed ratuszem stał się naszym wspólnym udziałem. Niech on będzie dobrą wróżbą na nadchodzące dni, tygodnie i miesiące. A także byście jak najlepiej zdali maturę, a ona dała wam przepustkę na wymarzone studia - mówił prezydent Płocka.

Życzył maturzystom powodzenia i dodawał: - Tanecznym krokiem do matury! Wierzę, że dacie radę.

Po zakończonym tańcu jak zawsze zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Uczestnicy Poloneza Maturzystów otrzymali też pamiątkowe certyfikaty.

2023 r. 18 Płocki Polonez Maturzystów
2023 r. 18 Płocki Polonez Maturzystów  Fot. Tomasz Niesłuchowski / Agencja Wyborcza.pl

- Było bardzo fajnie. Nie spodziewałam się, że przyjdzie tyle osób. Tym bardziej że jeszcze niedawno trwała pandemia i wszyscy byliśmy trochę odizolowani od siebie. To świetnie, że teraz mogliśmy się tu wspólnie zebrać - mówiła nam Julia z III LO.

2023 r. 18 Płocki Polonez Maturzystów
2023 r. 18 Płocki Polonez Maturzystów  Fot. Piotr Hejke / Agencja Wyborcza.pl

Za pomoc przy organizacji poloneza dziękujemy Urzędowi Miasta Płocka, Płockiemu Ośrodkowi Kultury i Sztuki, Agencji Rewitalizacji Starówki, zespołowi „Dzieci Płocka", policji, straży miejskiej, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego.

A tu jeszcze więcej zdjęć:

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  a czy pan prezydent tak chętnie wszystkim opowiedział na temat swoich dochodów ze spółki SANIKO? może już zakończył tam prace? czy też nadal tam zbija kasę?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0