Na dwudniowym wydarzeniu w Centrum Konferencyjnym Legii Warszawa spotkają się ludzie ze świata biznesu, nauki, sektora pozarządowego oraz - pierwszy raz - studenci, doktoranci i uczniowie. Forum odbędzie się w dniach 6-7 grudnia. Udział jest bezpłatny.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

- Dwa dni pełne inspiracji i wymiany doświadczeń, trzy strefy tematyczne, 18 debat, ponad 40 partnerów i 80 ekspertów - tak 12. Forum Rozwoju Mazowsza zapowiadają organizatorzy, czyli Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Wydarzenie będzie poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu.

Na scenie głównej będą trwały rozmowy o przyszłości finansowania europejskiego i założeniach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

- Zastanowimy się, co już za, a co dopiero przed samorządami lokalnymi. Zaprezentujemy osiągnięcia współczesnej medycyny, porozmawiamy o wspieraniu biznesu, zrównoważonym rozwoju miast, a także turystyce. Zastanowimy się, jak systemowo wspierać zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, ale też jak wykorzystywać technologie na rzecz mieszkańców - zapowiadają organizatorzy.

Będzie też Scena Młodych, gdzie uczestnicy porozmawiają o tym, jak wpływać na sprawy lokalne, a także jak wspierać początkujących w biznesie. Nie zabraknie rozmów o przyszłości naszej planety.

Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony forumrozwojumazowsza.pl.

Wirtualne spacery, badania zdrowia, nowinki technologiczne

Osoby, które odwiedzą Forum Rozwoju Mazowsza, będą mogły skorzystać z konsultacji, symulacji, warsztatów i obejrzeć zaplanowane pokazy. Oto, co będzie się działo w poszczególnych strefach:

  • Strefa Rozwoju Mazowsza, m.in.: prezentacje inwestycji dofinansowanych ze środków europejskich, wirtualne wycieczki po mazowieckich instytucjach kultury, pokazy dronów pomiarowych, konsultacje na temat możliwości finansowania biznesu i efektywności energetycznej, spotkania networkingowe dla przedsiębiorców, warsztaty z zakresu autopromocji w biznesie, konsultacje z reklam w mediach społecznościowych, przestrzeń eksperymentalno-kulinarna (współtworzenie nowych koncepcji produktów spożywczych), prezentacja możliwości współpracy na rzecz transferu technologii.
  • Strefa Zdrowia, m.in.: badania smaku, węchu, słuchu, wzroku, pomiary cukru, ciśnienia, wagi, nauka samobadania piersi, pokazy pierwszej pomocy, konsultacje z dietetykami, psychologami, warsztaty z zakresu niwelowania stresu, dysleksji, koncentracji uwagi.
  • Strefa Młodych, m.in.: pokazy wykorzystania drukarek 3D, rozszerzonej rzeczywistości, aplikacji mobilnych, warsztaty z zakresu kadrowania i storytellingu w tworzeniu angażujących materiałów filmowych, gry komputerowe stworzone przez licealistów, rozmowy z ekspertami od szyfrowania danych, spotkania z przedstawicielami inkubatorów przedsiębiorczości, akceleratorów i centrów transferu technologii, zajęcia z robienia peelingów, ekosmoothie, zdrowego jedzenia, warsztaty stolarskie, ciesielskie i odkrywające tajniki lasów.

Dokładny program wydarzenia znajdziecie na stronie forumrozwojumazowsza.pl.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem