Tor, a dokładnie jego część jezdna, ma ponad 130 m długości, ale przez mnóstwo zakrętów, muld wydaje się jeszcze dłuższy. W parku nad Słupianką, tuż przy szkole, został otwarty w październiku.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Okazały kompleks sportowo-rekreacyjny tworzy teraz razem z minirampą, kręgielnią, miasteczkiem rowerowym, placem zabaw. I z orlikiem lekkoatletycznym - ten ma już kilka lat i też jest pierwszym w tej części regionu.

Szaleć można na pumptrucku na rowerach, rolkach, hulajnogach, deskorolkach. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym zakrętom można się uczyć skręcania w obie strony, koordynacji ruchu. - Serie muld wraz z bandami tworzą zamkniętą pętlę, jeździć można w obu kierunkach - dodają w urzędzie gminy.

Tu obejrzycie całą fotogalerię >>

Na pierwszym w powiecie płockim pumptrucku w Słupnie
Na pierwszym w powiecie płockim pumptrucku w Słupnie  Fot. Piotr Hejke / Agencja Wyborcza.pl

Obok stanęły tablice z regulaminem, stojak na rowery, ławki, kosze. Pod okiem nauczycieli uczniowie systematycznie testują tor podczas lekcji wf. (na zdjęciach grupa "pod dowództwem" Łukasza Cieślaka). Nie muszą przynosić własnych "pojazdów", bo kilkadziesiąt hulajnóg szkoła dostała w ramach projektu.

Uczniowie SP w Słupnie - ich nie trzeba zachęcać do jazdy na pumptrucku
Uczniowie SP w Słupnie - ich nie trzeba zachęcać do jazdy na pumptrucku  Fot. Piotr Hejke / Agencja Wyborcza.pl

Ale tor nie jest osamotniony także popołudniami - młodzi chętnie szaleją na nim również po szkole.

Budowa pumptrucku wraz ze strefą odpoczynku kosztowała 320 tys. zł brutto, gmina dostała dofinasowanie z budżetu województwa w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej ,,Mazowsze dla sportu 2022’’. - Dofinansowanie to stanowi 75 proc. całkowitych wydatków kwalifikowanych zadania - mówią w gminie.

Na pierwszym w powiecie płockim pumptrucku w Słupnie
Na pierwszym w powiecie płockim pumptrucku w Słupnie  UG Słupno

Otwarcie pumptrucku w Słupnie
Otwarcie pumptrucku w Słupnie  UG Słupno

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem