Aby zagłosować na Leonarda Sobieraja, należy wysłać SMS o treści PR.6 pod numer 886 786 379. A jeśli stawiamy na kogoś innego? Szczegóły w tekście.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nie było chyba w Płocku w 2021 r. wydarzenia o większej randze niż otwarcie wystawy art déco w Muzeum Mazowieckim. Ta świetna ekspozycja jest wyjątkową tego typu w Polsce a – jak padło na uroczystości – to także fenomen na skalę co najmniej środkowoeuropejską.

Wszystko poprzedziły lata ciężkiej pracy, od kupna i remontu kamienicy przy ul. Kolegialnej 6 i jej zaadaptowania na potrzeby muzeum po gromadzenie zbiorów, pozyskiwanie darczyńców, opracowywanie koncepcji itp. itd. 1,8 tys. obiektów związanych ze sztuką dwudziestolecia międzywojennego znalazło godne miejsce i stało się wielką atrakcją dla samych płocczan i turystów. Wśród eksponatów są takie rarytasy jak oryginalne auto z epoki – jowett z 1926 r. - czy „Martwa natura" – obraz Tamary Łempickiej, ikony lat 20. i 30. XX w. światowego formatu, której malarstwo jest kwintesencją stylu art déco. Meble, szkło, biżuteria, ceramika – wszystko to jest wyeksponowane bardzo atrakcyjnie; w odtworzonych wnętrzach, „przedwojennym" kinie czy sklepiku. Do tego powstała droga sercu mieszkańców miasta Galeria Wielkich Płocczan, do której sami mogli zgłaszać kandydatów.

Kapituła zgodnie podkreślała, że to wielka zasługa dyrektora Muzeum Mazowieckiego Leonarda Sobieraja i jego pełnej pasji załogi. Dodawano przy tym, że bez szefa ambitnego i wciąż dążącego do nowych celów takie sukcesy nie byłyby możliwe. Stąd nominacja dla Leonarda Sobieraja do tytułu Płocczanina Roku 2021.

JAK GŁOSUJEMY?

Płocczanina Roku 2021 wybieramy za pomocą SMS-ów. Każdy kandydat do tytułu Płocczanina Roku 2021 ma przypisany kod. Aby oddać głos na swojego kandydata, należy wysłać SMS pod numer 886 786 379 (koszt wysłania wiadomości tekstowej SMS określa taryfa operatora), w treści wpisując PR (kropka) kod kandydata, np. PR.7.

***

Głosowanie SMS-owe trwa do soboty, 11 czerwca 2022 r., do godz. 23.59. Z jednego numeru może zostać oddany tylko jeden głos. Rozstrzygnięcie plebiscytu – 19 czerwca.

***

SMS-owe kody kandydatów:

 • Marek Chojnacki i Lech Chyczewski – 1 (czyli cała treść SMS-a to PR.1)
 • Małgorzata Garkowska – 2 (czyli cała treść SMS-a to PR.2)
 • Krystyna Iller – 3 (czyli cała treść SMS-a to PR.3)
 • Michał Kacprzak – 4 (czyli cała treść SMS-a to PR.4)
 • Radosław Malinowski – 5 (czyli cała treść SMS-a to PR.5)
 • Leonard Sobieraj – 6 (czyli cała treść SMS-a to PR.6)

***

Organizatorami plebiscytu są Agora SA i Urząd Miasta Płocka. W przypadku głosowania SMS-owego administratorem danych (numeru telefonu) jest Urząd Miasta Płocka. Dane te są przetwarzane wyłącznie na potrzeby niniejszego głosowania, zostaną usunięte po wyłonieniu Płocczanina Roku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem