Aby zagłosować na Michała Kacprzaka, należy wysłać SMS o treści PR.4 pod numer 886 786 379. A jeśli stawiamy na kogoś innego? Szczegóły w tekście.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uzasadnienie członka kapituły: „Absolwent i nauczyciel LO im. Małachowskiego, historyk, autor i współautor wielu książek, w tym wydanej w 2021 r. – »II Gimnazjum Polskie w Płocku 1915-1921«". Pedagog słynący z nietuzinkowego podejścia do zajęć, małachowiakom znany jako »Łoś«. Pomysłodawca i organizator wielu zbiórek dla potrzebujących. Członek Towarzystwa Naukowego Płockiego, podharcmistrz ZHR, twórca podcastów »Historia Płocka« w Radiomixx.pl. Człowiek szczególnie kochający Płock i jego historię. Autor bardzo ciekawych felietonów, w których łączy pokazywanie historii Płocka z ukazywaniem zagadnień życia codziennego czasów współczesnych".

Z pewnością ten nominat zasługuje na miano nauczyciela z pasją i wielkiego miłośnika Płocka i jego historii. Pośród swoich licznych działań znajduje czas, by co tydzień pisać dla naszej redakcji felietony oparte na informacjach ze starej płockiej prasy, dzięki którym czytelnicy mogą zdumiewać się, że wszystko, co nas tu i teraz zajmuje, już było, czasem nawet lepsze.

Jest też wiernym fanem swojej szkoły; żartuje, że Małachowianka jest jak... bagno. Im dłużej się po niej chodzi, tym bardziej wciąga. Na napisanie wspomnianej już książki poświęcił sporo czasu i wysiłku. Zrewidował w niej narosłe przez lata mity, przekłamania, opowiedział o losach uczniów i nauczycieli z dawnych lat, po prostu stworzył fascynującą historię szkoły, która sama w sobie jest jednym z najlepszych ambasadorów płockości.

JAK GŁOSUJEMY?

Płocczanina Roku 2021 wybieramy za pomocą SMS-ów. Każdy kandydat do tytułu Płocczanina Roku 2021 ma przypisany kod. Aby oddać głos na swojego kandydata, należy wysłać SMS pod numer 886 786 379 (koszt wysłania wiadomości tekstowej SMS określa taryfa operatora), w treści wpisując PR (kropka) kod kandydata, np. PR.7.

***

Głosowanie SMS-owe trwa do soboty, 11 czerwca 2022 r. do godz. 23.59. Z jednego numeru może zostać oddany tylko jeden głos. Rozstrzygnięcie plebiscytu – 19 czerwca.

***

SMS-owe kody kandydatów:

 • Marek Chojnacki i Lech Chyczewski – 1 (czyli cała treść SMS-a to PR.1)
 • Małgorzata Garkowska – 2 (czyli cała treść SMS-a to PR.2)
 • Krystyna Iller – 3 (czyli cała treść SMS-a to PR.3)
 • Michał Kacprzak- 4 (czyli cała treść SMS-a to PR.4)
 • Radosław Malinowski – 5 (czyli cała treść SMS-a to PR.5)
 • Leonard Sobieraj – 6 (czyli cała treść SMS-a to PR.6)

***

Organizatorami plebiscytu są Agora SA i Urząd Miasta Płocka. W przypadku głosowania SMS-owego administratorem danych (numeru telefonu) jest Urząd Miasta Płocka. Dane te są przetwarzane wyłącznie na potrzeby niniejszego głosowania, zostaną usunięte po wyłonieniu Płocczanina Roku.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem