Dwaj mężczyźni ukradli w taki sposób co najmniej 550 litrów benzyny ze stacji paliw na terenie trzech powiatów. Złodziei zatrzymali policjanci z Sierpca.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do jednej z takich sytuacji doszło w środę, w ubiegłym tygodniu. - Dwaj mężczyźni, na stacji paliw, zatankowali benzynę do zbiornika paliwa oraz pojemników, znajdujących się w bagażniku opla, za prawie 1000 złotych. Odjechali nie płacąc. Policjanci ustalili, że auto marki Opel Vectra, którym poruszali się sprawcy, miało założone kradzione tablice - poinformowała mł. asp. Katarzyna Krukowska z komendy policji w Sierpcu. 

Kryminalni namierzyli i zatrzymali podejrzanych. Złodzieje trafili do policyjnego aresztu. - Kiedy sprawą zajęli się śledczy okazało się, że zatrzymani mężczyźni z powiatu żuromińskiego mogą mieć związek z podobnymi kradzieżami na terenie innych powiatów - dodała Krukowska. 

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży. Do wszystkiego się przyznali. Za popełnienie przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem