A wśród nich m.in. oryginalna tablica rejestracyjna ze słynnego zdjęcia, na którym John Lennon, Paul McCartney, George Harrison oraz Ringo Starr przechodzą przez pasy. Oficjalne otwarcie ekspozycji odbędzie się już w środę, 18 maja, o godz. 12 (ul. Tumska 8).
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wystawa, zatytułowana "The Beatles – muzyka i przeboje wszech czasów", będzie towarzyszyła nadchodzącemu Jarmarkowi Tumskiemu, który planowany jest na dni 3–5 czerwca. Obejrzymy na niej pamiątki związane z historią i twórczością najsłynniejszego zespołu w dziejach muzyki rozrywkowej.

Wszystkie eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji ambasadora jarmarku – Bohdana Kowalczyka. Gromadził je od 1962 r. Na kolekcję składają się m.in. płyty gramofonowe, płyty CD i DVD, kasety magnetofonowe, albumy i wydawnictwa książkowe, czasopisma, wycinki prasowe, plakaty, zdjęcia, karty do gry, a także... puzzle.

Wystawa od momentu otwarcia będzie czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 10–16, a w dniach 3–5 czerwca – w godzinach funkcjonowania Jarmarku Tumskiego (piątek – godz. 12–19, sobota i niedziela – godz. 10–19).

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem