W sumie, podejrzanych o udział w przestępczości narkotykowej jest pięcioro mieszkańców powiatu płockiego. Handlowali amfetaminą i marihuaną. Grozi im nawet 10 lat więzienia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W minioną środę, funkcjonariusze z płockiej komendy zatrzymali do kontroli opla. Podejrzewali, że w aucie mogą być przewożone nielegalne substancje. Oplem podróżowali dwaj mężczyźni w wieku 31 i 32 lat.

- Podczas kontroli pod maską pojazdu, w filtrze powietrza policjanci znaleźli torebkę z zawartością kilograma amfetaminy - informuje podkom. Marta Lewandowska, rzeczniczka płockiej komendy. Dodaje, że mężczyźni zostali zatrzymani, ale na tym akcja policji się nie zakończyła.

W gminach Łąck i Nowy Duninów mundurowi zatrzymali kolejne cztery osoby, podejrzane o udział w handlu narkotykami. - W miejscach zamieszkania tych osób policjanci zabezpieczyli w sumie kilkaset gramów narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy. Wśród zatrzymanych były dwie kobiety w wieku 35 i 60 lat - uzupełnia rzeczniczka.

Kierowca opla, po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Piątka pozostałych zatrzymanych usłyszała zarzuty posiadania i handlu narkotykami. Ponadto, trzy osoby (32-latek, 60-latka i 63-latek) usłyszeli także zarzut wprowadzenia nielegalnych środków do obrotu.

- Materiał dowodowy był na tyle mocny, że sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu trójki z zatrzymanych: 28-latka, 32-latka i 35-latki. Pozostała dwójka objęta została policyjnym dozorem - przekazuje Lewandowska.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem