W poniedziałek, 2 maja, obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do przejścia z biało-czerwoną od ul. Tumskiej na Stary Rynek i do wspólnego zdjęcia. A we wtorek odbędą się oficjalne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Poniedziałek, 2 maja

- godz. 15.45, Młodzieżowy Dom Kultury, ul. Tumska 9a: uroczyste przejście dzieci i młodzieży z flagą przed ratusz,

- godz. 16, Stary Rynek: występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Dzieci Płocka", rozstrzygnięcie konkursu pn. "Wiedza o polskim parlamentaryzmie" oraz wspólne zdjęcie płocczan z biało-czerwoną.

Wtorek, 3 maja

- godz. 9.45, ul. Teatralna: złożenie kwiatów przed pomnikiem Marszałka Stanisława Małachowskiego,

- godz. 10, bazylika katedralna: msza święta w intencji ojczyzny,

- godz. 11.15, uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza: hymn państwowy, wystąpienie prezydenta Płocka, złożenie kwiatów przez delegacje i płocczan,

- godz. 19, bazylika katedralna: „Witaj majowa jutrzenko" - koncert chóru Pueri et Puellae Cantores Plocenses, dyrygent: Anna Bramska, akompaniament: Wiktor Bramski.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem