Wydarzenie zainicjowali mieszkańcy Żytomierza, którzy w Płocku schronili się przed wojną. - Jesteśmy tu, ale chcemy walczyć, choćby w taki sposób - mówiła nam jakiś czas temu Natalia Zubarewa-Komnacka z Żytomierza, która reżyseruje występ.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W katedrze wystąpią m.in. duet rodzinny Stokrotki i Polski Dziecięcy Teatr Lalek "ModernPol" przy Żytomierskim Obwodowym Związku Polaków na Ukrainie. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Wstęp jest bezpłatny. W trakcie koncertu będą zbierane pieniądze na rzecz naszego partnerskiego miasta.

Wydarzenie przypada akurat w czasie prawosławnej Wielkanocy (to wyznanie dominujące w Ukrainie). Część naszych wschodnich sąsiadów, których gościmy w Płocku, tego dnia będzie obchodzić święta. Inicjatorzy koncertu - jak mówiła nam pani Natalia - chcą symbolicznie połączyć nasze dwa światy - Wschód i Zachód.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem