Działo się to w czwartek i jest kontynuowane dziś. Najpierw świat porządkowali najmłodsi - zaopatrzeni w worki uczniowie gminnych szkół wyruszyli do pobliskich lasów przed południem. Później pałeczkę przejęli od nich dorośli.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O godz. 15 przed urzędem gminy zebrało się ok. 150 osób, druga ekipa spotkała się przy stacji rowerowej w Nowym Gulczewie. Wszyscy dostali worki, rękawiczki, podzielili się na sześć grup, osobną stworzyli jeszcze strażacy z OSP Słupno, którzy sprzątnęli drogi w swojej miejscowości.

A na koniec wszyscy sprzątający zebrali się na wspólnym pieczeniu kiełbasek przy ognisku - na placu zabaw przy Pocztowej w Słupnie. Niektóre grupy przyszły same, a inne - które potrzebowały transportu - zostały dowiezione.

Tu obejrzycie galerię zdjęć >>

Akcję wymyślili członkowie Stowarzyszenia "Nasza Gmina Słupno". Przyłączyli się do niej drogowcy z powiatu, którzy sprzątali ul. Rogozińską w Nowym Gulczewie. Jest kontynuowana w piątek.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem