W tamtejszej hali sportowej zobaczymy 40 artystów, którzy wykonają m.in. ukraińskie tańce ludowe i tańce narodów świata. Sonechko ma ważną misję od prezydenta swojego kraju - promuje ukraińską kulturę i zbiera pieniądze dla ojczyzny walczącej z rosyjskim najazdem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Akademicki Zespół Taneczny Sonechko powstał jesienią 1974 r. w Żytomierzu. Jest laureatem wielu międzynarodowych festiwali oraz konkursów tańca ludowego. Wielokrotnie koncertował m.in. w Polsce, Bułgarii, Austrii, Litwie, Hiszpanii, Portugalii, Francji czy Niemczech. Gościł także w regionie płockim - w 2015 r. zespół wystąpił na Vistula Folk Festivalu w płockim amfiteatrze.

Koncert odbędzie się w niedzielę o godz. 16 w hali w Maszewie Dużym (wejście od godz. 15). Bilety cegiełki są po 20 zł. Oto lista miejsc, w których można je kupić:

 • Sklep Sportowy „Dagna" (Płock, ul. Jachowicza 49),
 • Sklep muzyczny Jacek Kamiński (Płock, ul. Królewiecka 25, paw. 3-4),
 • Bileteria POKiS (Płock, ul. Jakubowskiego 10),
 • GOKiS Stara Biała (Biała, ul. Jana Kazimierza 1; płatność tylko gotówką),
 • Hala sportowo-widowiskowa (Maszewo Duże, ul. Sportowa 7A; płatność tylko gotówką).
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem