... niejako dziękując obywatelom Płocka za wsparcie i schronienie, które od nich otrzymały. Piękny, symboliczny gest" - pisze na Facebooku Moniczka Podróżniczka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu obejrzycie więcej zdjęć >>

Na Wielkanocne Śniadanie na 1000 Pierogów zaprosiło i zorganizowało je Stowarzyszenie Pomoc Płocka. Przed teatrem nakarmiło ok. 150 osób bezdomnych, potrzebujących oraz uchodźców z Ukrainy.

O ulepienie tysiąca pierogów wcześniej zostały poproszone uchodźczynie z Ukrainy. Odzew był ogromny...

"Energia wdziecznosci i zaangażowania naszych gości jest tak niesamowita ze kilka pan z Ukrainy zrobiło na to sniadanie nie tysiąc ale ponad 5000 pierogów...".

"Brałam dziś udział w akcji Wielkanocne Śniadanie na 1000 Pierogów. Cudowna inicjatywa, dzięki której płocczanie, włącznie z osobami w kryzysie bezdomności oraz gośćmi z Ukrainy, mogli zjeść przepyszne potrawy w miłej atmosferze" - pisze z kolei Moniczka Podróżniczka. Dodaje, że dania przygotowały "przecudowne Gospodynie z Ukrainy, niejako dziękując obywatelom Płocka za wsparcie i schronienie, które od nich otrzymały. Piękny, symboliczny gest".

Organizatorów śniadania wsparli żołnierze 64. Batalionu Lekkiej Piechoty 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

***

To było w sobotę, a w niedzielę po dwuletniej przerwie na śniadanie wielkanocne zaprosił Caritas Diecezji Płockiej. Dla osób w trudnej sytuacji materialnej przygotowane zostały żur z jajkiem i kiełbasą, świąteczne ciasto i paczki do domu. 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem