O porażce nafciarzy ze Śląskiem Wrocław (1:2) zdecydowała bramka Fabiana Piaseckiego w doliczonym czasie gry. Wcześniej skutecznością popisali się Piotr Tomasik (Wisła) i Erik Exposito (Śląsk).

Tu obejrzycie galerię zdjęć ze stadionu >>

Bilans meczów u siebie po tym spotkaniu: 9 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki nafciarzy. Oto, co po ostatnim gwizdku powiedzieli szkoleniowcy obydwu ekip.

Pavol Stano (Wisła Płock): Ciężko jest komentować [przegrany] mecz, w którym - tak uważam - zagraliśmy dobrze. Pierwsza połowa pod nasze dyktando. Było widać, jak chłopcy dobrze się czują na boisku. Nic nie zapowiadało, że ten stan będzie troszeczkę gorszy. W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy była to drużyna dobrze dysponowana. My stwarzaliśmy sytuacje. Wielka szkoda. Przykro, ale to jest piłka. Nie mam nic do zarzucenia, jeśli chodzi o nastawienie zawodników, pracę. Gratuluję przeciwnikowi, bo też walczył. Jest to dla nas przykre, ale to jest piłka.

Piotr Tworek (Śląsk Wrocław): Mecz dla nas bardzo istotny. Na gorąco nie będę oceniał, czy dobry, czy zły. Bramka Fabiana Piaseckiego dała upragnione punkty. Dla mnie najistotniejsze jest to, że przez ten okres, z którym jesteśmy z zespołem i pracujemy, przeszedł on przeobrażenie. Gratuluję chłopcom tego spotkania, wiary. Obiecuję ciężką pracę. Niech mają taką radość jak dziś, ale to wymaga dużo pracy.

Wisła Płock – Śląsk Wrocław 1:2

1:0 – Piotr Tomasik 27. min

1:1 – Erik Exposito 52. min

1:2 – Fabian Piasecki 92. min

Wisła: Kamiński, Michalski, Krivotsyuk, Cielemęcki (70. Gerbowski), Wolski, Szwoch (70. Rasak), Vallo, Kolar (83. Tuszyński), Zbozień (63. Jorginho), Tomasik, Furman (70. Lesniak).

Śląsk: Szromnik, Verdasca, Iskra (73. Janasik), Grétarsson, Olsen (46. Sobota), Expósito (86. Piasecki), Golla, Schwarz, García, Quintana (73. Jastrzembski), Mączyński.

Żółte kartki: Tomasik, Cielemęcki, Krivotsyuk, Rasak, Wolski – Mączyński, Verdasca, Golla, Exposito, Jastrzembski.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski.