Trwa 30. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wolontariusze w całej Polsce, a także za granicą, zbierają pieniądze na nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. A my zachęcamy do udziału w naszej licytacji!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

WOŚP Płock - raport specjalny >>

W Płocku od paru tygodni trwają licytacje na aukcjach lokalnego sztabu WOŚP. Kolejny raz został nim niezawodny Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia I. W wielu miejscach w mieście stoją stacjonarne skarbonki, coraz większą popularność zyskują także te elektroniczne, do których pieniądze można wpłacać online. Trwają przygotowania do płockiego finału Orkiestry. Jak będzie wyglądał? To się okaże niedługo.

„Gazeta Wyborcza" co roku gra razem z WOŚP. I podobnie jak przed ostatnim finałem oddajemy na aukcję jedynkę naszego piątkowego „Tygodnika Płock" . Bohaterem okładki może zostać każdy. Pokażemy Ciebie, Twoją pasję, firmę. Na naszych łamach będziesz mógł opowiedzieć o swoich bliskich lub o czymś, co jest dla Ciebie ważne.

W ubiegłym roku nasza okładka została wylicytowana… dwa razy! Dzielnie walczyli o nią pracownicy wydziału kultury i wspierania inicjatyw społecznych płockiego ratusza oraz biznesmen Mariusz Patrowicz. Płocki przedsiębiorca wygrał kwotą 1275 zł, ale pracownicy ratusza i tak wpłacili do skarbonki WOŚP pół tysiąca złotych. Dlatego Patrowicz wspaniałomyślnie oddał im okładkę.

Fot. Arkadiusz Adamkowski

Po czym… wylicytował kolejną, w następnym tygodniu (za 1050 zł), na aukcji zorganizowanej już przez płocki sztab Orkiestry.

Fot. Arkadiusz Adamkowski

Kilka zasad

Oczywiście taki artykuł i zawarte w nim zdjęcia podlegają formalnym wymogom. Materiał (tekst i fotografie) zostanie stworzony we współpracy z płocką redakcją „Gazety Wyborczej" i podlega akceptacji redakcji oraz zwycięzcy aukcji. Nie mogą pojawić się w nim przekazy noszące znamiona niezgodnej z prawem reklamy. Nie może być niezgodny z linią programową redakcji „Gazety Wyborczej". W materiale nie mogą pojawiać się przekazy mogące naruszyć prawo, dobre obyczaje, prawa lub dobra osobiste osób/podmiotów trzecich. Artykuł musi spełniać standardy obiektywizmu.

Uwaga: licytacja okładki odbywa się tu i potrwa do 30 stycznia. Artykuł o zwycięzcy licytacji opublikujemy w lutym 2022 r.

Odwiedź puszczę z Wajrakiem, czytaj nas przez 100 lat

„Gazeta Wyborcza" proponuje jeszcze inne ciekawe aukcje , z których dochód wesprze tegoroczny finał WOŚP.

  1. Spacer po Puszczy Białowieskiej z Adamem Wajrakiem. To spotkanie z autorem książek, dziennikarzem „Wyborczej" i obrońcą puszczy. Do tego jeden nocleg w Białowieży dla czterech osób w dogodnym dla obu stron terminie (z uwzględnieniem obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią). Dla zwycięzców licytacji mamy też zestaw książek autorstwa Adama (z autografem!).
  2. Prenumerata Wyborczej.pl na 100 lat… a nawet jeden dzień dłużej! Najwyższy pakiet – Klubowy. Na wszystkich nośnikach – tych, których używamy dzisiaj, telefonach i komputerach, oraz tych, których będą używały nasze wnuki i prawnuki!
  3. Książka „Wybór" z dedykacją. Na aukcji znalazł się specjalny egzemplarz książki z dedykacją Donalda Tuska i Anne Applebaum. W 12 błyskotliwych rozmowach odpowiadają na najgorętsze pytania dotyczące Polski i Europy. Na przykład dlaczego Unia Europejska, chociaż jest potęgą, częściej bywa chłopcem do bicia.
  4. Krakowska „Wyborcza" w tym roku po raz drugi wspomaga WOŚP wspólnie z krakowskim klubem morsów Kaloryfer. Będziemy licytować ekstremalną przygodę zimową – naukę morsowania połączoną z konsumpcją skandynawskich przysmaków. Do tego w doborowym towarzystwie krakowskich artystów i pływaków zimowych.
  5. Stawką drugiej aukcji "GW Kraków" jest tatrzański spacer z naszym dziennikarzem Bartłomiejem Kurasiem jedną z wybranych dolin górskich.
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem