To już w niedzielę w godz. 11-13. Przy wejściu każdy otrzyma mapkę z Trasą Zimowego Zwiedzania. Na niej zaznaczonych jest 15 wybiegów zwierząt "zimnolubnych". Podczas spaceru zwiedzający będą też mogli znaleźć upominki od stowarzyszenia Trakt.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mają być zapakowane w torebki, w których znajdują się elementy do samodzielnego wykonania pracy plastycznej.

Będą też stanowiska z zagadkami, rebusami i sprawdzianem spostrzegawczości. Za rozwiązanie zadania można otrzymać trofea – zebranie ich pozwoli wziąć udział w losowaniu nagród, które odbędzie się na koniec zabawy w pawilonie herpetarium. Do wygrania są m.in. maskotki reniferów i niedźwiedzi polarnych.

Tu obejrzycie też wystawę fotograficzną „Reniferowe puzzle". Wydarzenie jest organizowane w ramach X Festiwalu Zorzy Polarnej. Impreza jest w cenie biletów wstępu do zoo.

Stowarzyszenie Trakt tak pisze o Festiwalu Zorzy Polarnej: "Celem projektu jest wzbudzenie zainteresowania dzieci i młodzieży zjawiskiem zorzy polarnej oraz szerzenie wiedzy na ten temat, poznanie legend, mitów, bajek i opowieści o Aurora Borealis, a także zdobycie informacji o geografii i przyrodzie europejskich obszarów położonych poza kręgiem polarnym, zwłaszcza Laponii. Projekt służy rozwojowi aktywności twórczej uczestników oraz aktywizacji społeczności lokalnej wokół problematyki skandynawskiej. Przyczynia się do budowaniu lokalnej sieci porozumienia instytucji, organizacji społecznych i osób prywatnych oraz do podnoszenia efektywności ich współdziałania dla dobra dzieci i młodzieży". 

Projekt obejmuje prelekcje dotyczące zjawiska zorzy polarnej i obszarów polarnych, organizację konkursów, wieczorów autorskich połączonych z pokazami slajdów, warsztatów edukacyjno-plastycznych. W programie są też spotkania w Klubie Podróżnika, przeglądy filmów skandynawskich, koncerty muzyki skandynawskiej.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem