Stal Mielec - Wisła Płock 2:0 (2:1). Orlen Wisła Płock - Stal Mielec 40:19 (16:9).
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu obejrzycie zdjęcia z meczu z Chrobrym Głogów w Orlen Arenie >>

A to krótka fotorelacja z meczu ze Stalą Mielec:

Stal Mielec - Wisła Płock 2:1 (2:0)
Stal Mielec - Wisła Płock 2:1 (2:0)  Fot. Mateusz Ludwiczak, Wisła Płock SA

Stal Mielec - Wisła Płock 2:1 (2:0)
Stal Mielec - Wisła Płock 2:1 (2:0)  Fot. Mateusz Ludwiczak, Wisła Płock SA

Stal Mielec - Wisła Płock 2:1 (2:0)
Stal Mielec - Wisła Płock 2:1 (2:0)  Fot. Mateusz Ludwiczak, Wisła Płock SA

Stal Mielec - Wisła Płock 2:1 (2:0)
Stal Mielec - Wisła Płock 2:1 (2:0)  Fot. Mateusz Ludwiczak, Wisła Płock SA

Powiedzieli po meczu Stal - Wisła: 

Maciej Bartoszek (trener Wisły Płock): Przyjechaliśmy do Mielca po punkty i takie było założenie. Chcieliśmy ten mecz wygrać i od początku wydawałoby się, że dobrze funkcjonujemy, ale niestety zbyt dużo było błędów niewymuszonych, strat. To napędzało zespół Stali, który skrzętnie to wykorzystał. Niepotrzebny rzut karny, zresztą, nie wiem, myślę, że lekko problematyczny. Wydawało się, że karny powinien należeć do nas, no nic. Pierwsza połowa nie potoczyła się, tak jak byśmy chcieli. W drugiej połowie widzieliśmy inny zespół. Druga część drugiej połowy to całkowita dominacja z naszej strony. Biorąc pod uwagę całe spotkanie, wydaje mi się, że byliśmy zespołem lepszym, i nie zawsze lepszy wygrywa. Brakowało troszeczkę w ostatnich minutach. Marko Kolar miał piłkę meczową, zdecydował się na strzał, mógł podawać do Jorginho. Szkoda, stworzyliśmy sobie dużo dogodnych innych sytuacji, które można było lepiej wykończyć. Wracamy do domu bez punktów, musimy się podnieść i zapunktować w ostatnich dwóch meczach u siebie. Dużo przed tym meczem mieliśmy problemów personalnych. Nawet obecność Warchoła na ławce. Myśleliśmy, że uda się go doprowadzić do meczu, ale jednak nie. Teraz mamy trzech pauzujących. No nic, musimy się podnieść i, tak jak już powiedziałem, zapunktować w dwóch ostatnich spotkaniach u siebie.

Adam Majewski (Stal Mielec): Przede wszystkim cieszymy się ze zwycięstwa, to było najważniejsze. Mamy dwa spotkania z tej rundy, które rozegramy awansem. Mecz miał dwa oblicza. Na początku dużo kontrowersji. Wydawało się, że będzie karny dla Wisły, a potem rzut karny dla nas. Od piętnastej minuty, po nerwowym początku, przejęliśmy inicjatywę. Wyglądało to całkiem nieźle, prowadziliśmy 2:0, a od 60. minuty zaczęły się nasze kłopoty. Nam zabrakło utrzymania się przy piłce i skupiliśmy się na obronie. Ta bramka, która wisiała w powietrzu, wpadła w końcówce. Dopisało nam szczęście, ale pomógł nam też Rafał Strączek. Cieszymy się, gratuluję zawodnikom za zaangażowanie i walkę do samego końca.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Połowiczny sukces płockich piłkarzy"

  Jak połowiczny ? Jedni odnieśli sukces, a drudzy nie.
  Powoli rozpoznawalnym znakiem Wyborczej stają się idiotycznie brzmiące tytuły.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0