Rok akademicki 2020/2021 rozpoczęło w MUP 1795 studentów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu znajdziecie całą fotogalerię >>

Jak informował prof. Maciej Słodki, rektor, mimo trudności związanych z pandemią poprzedni rok akademicki zakończył się obroną 539 prac dyplomowych. Wysoką liczbę studentów udało się utrzymać także mimo niżu demograficznego sprzed kilkunastu lat. MUP zwiększyła także liczbę oferowanych kierunków.

Rektor opowiedział o planach utworzenia Wydziału Lekarskiego - na bazie Wydziału Nauk o Zdrowiu MUP oraz szpitala wojewódzkiego. Podobne porozumienie zostało podpisane w Lublinie.

Wykład inauguracyjny wygłosił ks. prof. Henryk Seweryniak. Przedstawił losy "Pontyfikału płockiego", zrabowanego przez Niemców podczas II wojny światowej, a odzyskanego przez władze diecezji w 1995 r.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kiedyś uroczystej inauguracji dokonywał towarzysz z PZPR teraz towarzysz z Watykanu. Nic się nie zmieniło poza kolorem .
  A gdzie przemówienie o prawdziwej nauce ?
  już oceniałe(a)ś
  3
  1