Bramki dla swoich drużyn zdobyli Marcin Cebula (19. min, Raków) i Damian Warchoł (37. min, Wisła).
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu obejrzycie fotogalerię z meczu >>

Po meczu powiedzieli:

Maciej Bartoszek (Wisła Płock):

- Zaczęliśmy to spotkanie bardzo dobrze. Oczywiście momentami brakowało spokojniejszej gry, ale nastawienie drużyny, ambicja, wola walki, przede wszystkim realizacja założeń taktycznych - to wszystko wyglądało bardzo dobrze. Z biegiem czasu wydawać by się mogło, że zaczynamy łapać płynność gry, tymczasem straciliśmy bramkę. Po niej przez kilka minut było za dużo nerwowości, musieliśmy odzyskać swój rytm gry, który złapaliśmy i czego efektem była bramka. Tak na dobrą sprawę, to do końca pierwszej połowy mogliśmy jeszcze podwyższyć wynik tego spotkania i na pewno mocno rozbudziliśmy ambicje, kibiców i swoje. W drugiej połowie staraliśmy się grać to samo, ale to zaangażowanie, próba zamykania przeciwnika na jego połowie zaczynały nas kosztować i musieliśmy w końcówce odpuścić. Mimo wszystko zagraliśmy konsekwentnie. W drugiej połowie byliśmy bardziej wycofani. Mieliśmy jeszcze jakieś swoje sytuacje. Na pewno to było dobre spotkanie. Myślę, że nie trzeba nikomu mówić, z jakim przeciwnikiem graliśmy. Potrafiliśmy zespół Rakowa przez dłuższy czas zdominować. Duże brawa dla zawodników i gratulacje.

Marek Papszun (Raków Częstochowa):

- Cóż, wiadome było, że to będzie dla nas trudny mecz z punktu widzenia psychofizycznego. Dopiero 60 godzin temu kończyliśmy mecz w Gandawie, a powrót od wyjazdu dzieliło 30 godzin, więc to jest naturalne. Duży szacunek mam dla drużyny, że zniosła trudy tego meczu i wyglądała w końcówce najlepiej z całego meczu. To nastawienie, determinacja doprowadziły do tego, że wywozimy punkt z naszej trudnej sytuacji, bo ośmiu zawodników grało w poprzednim meczu. Nasza sytuacja kadrowa jest taka, że nie można było wielu zmian zrobić. Dlatego tak jak powiedziałem, jeszcze raz - szacunek dla drużyny, dla wszystkich w sztabie, że umieliśmy się przygotować i tak jak powiedziałem, wywieźć jeden punkt.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem