Na dziś zostało zaplanowanych kilka rocznicowych uroczystości. Pierwsza odbyła się na cmentarzu garnizonowym.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu obejrzycie więcej zdjęć >>

Byli samorządowcy, parlamentarzyści, kombatanci, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, policji i straży miejskiej, harcerze z ZHP i ZHR, uczniowie. Warty honorowe wystawił 64. Batalion Lekkiej Piechoty z 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, harcerze oraz licealiści. Modlitwę poprowadził ks. Stefan Cegłowski, kapelan płockich kombatantów.

Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, napisał na swoim profilu na Facebooku: „Jak co roku 18 sierpnia spotkaliśmy się na cmentarzu garnizonowym, by uczcić bohaterskich obrońców Płocka z 1920 roku, którzy bez względu na wyznanie, status społeczny czy pochodzenie stanęli do walki o wolność. Wolność była dla nich cenniejsza od życia. Także dziś musimy pamiętać o tym, jak jest ona ważna i zawsze jej bronić. Musimy bronić wolnej prasy, niezawisłych sądów, byśmy żyli w wolnej Polsce".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem