Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Strażacy w akcji - tu obejrzycie przeszło 40 zdjęć z różnych miejscowości z ostatnich paru dni >>

O tym już informowaliśmy - tylko w powiecie płockim i tylko do czwartku do godz. 23 strażacy interweniowali w Płocku i powiecie ponad 1,1 tys. razy. Usuwają powalone drzewa, zabezpieczają budynki z zerwanymi przez żywioł dachami, zmagają się z podtopieniami. O wszystkim na bieżąco powiadamiają w mediach społecznościowych.

Druhowie z OSP Gąbin przyznają: "Bardzo ciężka noc za nami. Przed nami na pewno wiele godzin pracy po przejściu silnej burzy". 

Strażak ze Słubic relacjonuje: "To co działo się w ostatnich godzinach jest nie do opisania... prawdziwą skalę zniszczeń ukaże świt... przejechanie niespełna 2-kilometrowego odcinka drogi do strażnicy zajęło blisko 2 godziny i wymagało usunięcia kilkunastu powalonych na drogę drzew. A to jest dopiero początek działań... Najbliższe dni z pewnością będą zlewać się w całość. Serdeczne podziękowania dla wszystkich jadących w tym czasie przez gminę Słubice, którzy pomagali w torowaniu drogi".

A oto kolejne relacje druhów:

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.