Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Czytelnicy głosowali, wysyłając SMS-y i kupony. Osoby, instytucje związane z wydarzeniami, które w poszczególnych kategoriach zdobyły najwięcej głosów, w piątek dostały od redakcji charakterystyczne plebiscytowe miedzioryty wykonane przez artystę ludowego spod Gąbina.

Tu obejrzycie galerię zdjęć z gali >>

Oto wyniki plebiscytu - przedstawiamy kolejne kategorie, w nich najlepsze trójki z największą liczbą głosów, na pierwszych miejscach - zwycięzcy.

Inicjatywy społeczne i gospodarcze

 1. 150-lecie funkcjonowania w Płocku spółdzielni Społem PSS „Zgoda"
 2. „Świąteczna paczka" - skierowana do seniorów akcja PKN Orlen
 3. Sprowadzenie przez władze Płocka kolejnej rodziny repatriantów

Kultura

 1. Cykl „Kultura na wynos" - koncerty online, pokaz slajdów, podcasty, warsztaty i wystawy online przygotowane przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki
 2. „Dwieście artefaktów na dwusetlecie Towarzystwa Naukowego Płockiego" - wystawa w Muzeum Mazowieckim
 3. „Film „Wiktoria 1920" w Wirtualnym Teatrze Historii „Niepodległa" na płockiej starówce

Sport i turystyka

 1. Domowy WF z Orlen Wisłą Płock
 2. Awans koszykarek MON-POL do play-off
 3. Książka „Mistrz Krzysztof Kisiel" autorstwa tytułowego bohatera i Michała Kublika

Na Mazowszu Płockim

 1. Ciepły posiłek dla potrzebujących od KGW „Wesołe babeczki" – wydarzenie organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Borowic
 2. Oddanie do użytku obwodnicy Gąbina
 3. Odbudowa Domu Pomocy Społecznej w Nowym Miszewie

 Były też nominacje nadzwyczajne

„Za serce, oddanie i ofiarność w walce z pandemią koronawirusa" wyróżnione zostało po pierwsze - całe środowisko medyczne, a po drugie - jego reprezentanci wybrani w wyniku rozmów m.in. z przedstawicielami samorządów medycznych, dyrektorów placówek służby zdrowia:

 • Ewa Milik-Józefiak - lekarka
 • Justyna Ulińska - lekarka
 • Agata Pawska - pielęgniarka
 • Marcin Dąbkowski - ratownik medyczny
 • Renata Mielnikow - salowa
 • Anna Jędrzejewska - analityk medyczny

Jak informują dziennikarze "TP", nominacje nadzwyczajne dostali też przedstawiciele tych organizacji, firm, które - zdaniem kapituły - pomagały ludziom ze świata medycyny hamować rozwój epidemii. To: Daniel Obajtek - prezes Orlenu, Tomasz Olenderek - członek zarządu Krajowej Spółki Cukrowej SA, major Ireneusz Fudała - dowódca 64. Batalionu Lekkiej Piechoty w Płocku 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, Hilary Januszczyk - prezes zarządu Oddziału Powiatowego w Płocku Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, pułkownik Andrzej Fereniec - dyrektor Zakładu Karnego w Płocku.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.