W sieci, a nie, jak zwykle, przez lata, u siebie przy Kolegialnej. W sobotę premierę miał na YouTube kolejny już film - tym razem sami uczniowie klas instrumentów dętych drewnianych prezentują jedne po drugich flety, oboje, klarnety, fagoty, saksofony.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

A na koniec – aby pokazać ogromną swych instrumentów moc – wszyscy spotykają się na sali koncertowej, by razem z sekcyjnymi nauczycielami i pod batutą Grzegorza Dębskiego, wicedyrektora Państwowej i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, zagrać „Marsch Zapfenstreich” Ludviga van Beethovena.

 

To był już film nr 5 - na tego, kto go obejrzy, czeka znów dużo śpiewania w kolejnym odcinku "Gimnastyki Ucha" i - to nowość - prezentacja centrum rozrywek pozalekcyjnych, czyli świetlicy.

Uwaga: czy to na szkolnym YouTube, czy na Facebooku znajdziecie również wcześniejsze filmy - ich obejrzenie też można potraktować jak przyjście do punktu konsultacyjnego w szkole przy Kolegialnej. Mają za zadanie ułatwienie chętnym wyboru instrumentu i poradzenie sobie z egzaminami wstępnymi.

Oto one:

- fortepian, "Gimnastyka Ucha" i prezentacja zajęć grupowych:

 

- perkusja, "Gimnastyka Ucha" plus inne talenty uczniów:

 

- akordeon, gitara, "Gimnastyka Ucha" plus niespodzianki od najmłodszych klas:

 

- instrumenty dęte blaszane - występuje Brass Band PSM:

 

Wnioski o przyjęcie do Ogólnokształcącej (nauka dzienna, łącznie ze szkołą podstawową) i Państwowej (nauka popołudniowa, wyłącznie zajęcia muzyczne) Szkoły Muzycznej można składać do 10 maja - tylko drogą elektroniczną: sekretariat@psmplock.pl. Egzaminy wstępne: 17 i 18 maja.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem