A na koniec – aby pokazać ogromną swych instrumentów moc – wszyscy spotykają się na sali koncertowej, by razem z sekcyjnymi nauczycielami i pod batutą Grzegorza Dębskiego, wicedyrektora Państwowej i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, zagrać „Marsch Zapfenstreich” Ludviga van Beethovena.
To był już film nr 5 - na tego, kto go obejrzy, czeka znów dużo śpiewania w kolejnym odcinku "Gimnastyki Ucha" i - to nowość - prezentacja centrum rozrywek pozalekcyjnych, czyli świetlicy.
Uwaga: czy to na szkolnym YouTube, czy na Facebooku znajdziecie również wcześniejsze filmy - ich obejrzenie też można potraktować jak przyjście do punktu konsultacyjnego w szkole przy Kolegialnej. Mają za zadanie ułatwienie chętnym wyboru instrumentu i poradzenie sobie z egzaminami wstępnymi.
Oto one:
- fortepian, "Gimnastyka Ucha" i prezentacja zajęć grupowych:
- perkusja, "Gimnastyka Ucha" plus inne talenty uczniów:
- akordeon, gitara, "Gimnastyka Ucha" plus niespodzianki od najmłodszych klas:
- instrumenty dęte blaszane - występuje Brass Band PSM:
Wnioski o przyjęcie do Ogólnokształcącej (nauka dzienna, łącznie ze szkołą podstawową) i Państwowej (nauka popołudniowa, wyłącznie zajęcia muzyczne) Szkoły Muzycznej można składać do 10 maja - tylko drogą elektroniczną: sekretariat@psmplock.pl. Egzaminy wstępne: 17 i 18 maja.
Wszystkie komentarze