Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jeszcze przed pogrzebem syn Paweł prosił jego uczestników: "Tata był osobą, która nie przywiązywała zbyt wielkiej wagi do dóbr doczesnych. Dlatego w imieniu całej Rodziny zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby zamiast złożenia kwiatów jako najpiękniejszy wyraz Państwa pamięci o Jego Osobie wesprzeć jedną ze spraw, które były mu zawsze bardzo bliskie".

Paweł Kolczyński wymienia Hospicjum Płockie pw. św. Urszuli Ledóchowskiej. Dodaje, że  przekazanie datku na jego działalność - nr konta: Alior Bank 51 2490 0005 0000 4530 1186 3816 to "gest pomocy dla cierpiących i potrzebujących, który z pewnością spodobałby się Tacie".

Zdjęcia >>

A m.in. tak w mediach społecznościowych żegnała Tomasza Kolczyńskiego radna Wioletta Kulpa: "Tomasza znałam... trudno pisać w czasie przeszłym... od blisko 25 lat i ceniłam go jako wspaniałego i troskliwego męża i ojca. W moich oczach był wspaniałym samorządowcem i społecznikiem, który tak wiele zrobił dla innych i swojego miasta. Był człowiekiem o niezwykłej kulturze osobistej, szczerym i otwartym. Nasze rozmowy często dotyczyły spraw samorządowych, lokalnych, często radziłam się Tomka w sprawach wystąpień na sesji, interwencji mieszkańców, on zawsze otwarty i życzliwy. Nawet jeśli miał mi przekazać informację, która nie była po mojej myśli, zrobił to w taki sposób, że trudno było się gniewać, ceniłam jego szczerość. Bo życzliwe i dobre osoby są po prostu szczere, nawet jeśli ta prawda ma być gorzka. To Tomek był jedynym radnym od pierwszych wolnych wyborów samorządowych w 1990 roku, który nieprzerwanie zdobywał zaufanie mieszkańców okręgu nr 1, nieprzerwanie związany z samorządem. Jego praca, zaangażowanie, obecność wśród mieszkańców procentowała wynikiem wyborczym".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.