Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Tu znajdziecie całą fotogalerię >>

Do płockiej hali wrócił po blisko pięciu latach Manolo Cadenas. To trener, pod którego wodzą nasi szczypiorniści wygrywali z Montpellier, Barceloną, Flensburgiem-Handewittem czy Veszprem. Klubowa strona internetowa Wisły przypomina: "W ostatnim swoim sezonie w Płocku w pamiętnym dwumeczu z Vardarem Skopje tylko jedna bramka dzieliła nafciarzy od historycznego awansu do ćwierćfinału LM. Z pewnością Manolo Cadenas zapisał piękne karty naszej historii i tego nikt ani jemu, ani nam nie odbierze".

Pamiętacie? Zaraz po meczu z Barceloną:

W sobotę Orlen Wisła Płock pokonała Barcelonę 34:31 W sobotę Orlen Wisła Płock pokonała Barcelonę 34:31  DOMINIK DZIECINNY

W sobotę Orlen Wisła Płock pokonała Barcelonę 34:31 W sobotę Orlen Wisła Płock pokonała Barcelonę 34:31  DOMINIK DZIECINNY

Czytajcie: Wspaniały dzień dla naszego handballa! Pokłony z Kielc.

W hiszpańskiej drużynie w sobotę wystąpił Mateusz Piechowski, wychowanek Wisły. To był emocjonujący pojedynek, ale nafciarze byli lepsi, mniej więcej od końcówki pierwszej połowy ich wygrana była już pewna.

Orlen Wisła Płock – Abanca Ademar Leon 29:22 (15:11)

Orlen Wisła: Morawski, Wichary – Mindegia 4, Krajewski, Szita 6, Stenmalm, Ruiz 4, Komarzewski, Susnja 1, Daszek 3, Serdio 6, Terzić, Mihić 5.

Ademar: Ghedbane - Gutierrez, Casqueiro, Cristobalena, Fernandez 3, Feuchtmann 3, Kisielew, Lawrence 1, Garcia, Lucin 3, Marchan 2, Martinez 1, Perez Arce 5, Piechowski 1, Semedo 2, Suarez Diaz.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.