Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ta płocka licytacja już się zakończyła, znajdziecie ją TUTAJ >>

31 stycznia odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze były zbierane na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Nikogo nie trzeba przekonywać, że w tym roku Orkiestra wymagała naszego wsparcia jak nigdy dotąd. Ten finał był wielkim sprawdzianem dla Polaków, ponieważ pokazać tę niezwykłą jedność, którą podziwiamy co roku, tym razem było znacznie trudniej.

Wyborcza gra z WOŚPWyborcza gra z WOŚP .

Jak co roku „Gazeta Wyborcza” włączyła się do akcji i grała razem z Orkiestrą. Uruchomiliśmy wirtualną skarbonkę, do której można dorzucić datki bez wychodzenia z domu. Zaprosiliśmy Was także do udziału w licytacjach, podczas których było można wylicytować między innymi spacer z Adamem Wajrakiem po Puszczy Białowieskiej wraz z noclegiem w Białowieży i pakietem książek, oraz 100-letnią prenumeratę Wyborczej.pl.

Uruchomiliśmy też licytację, jakiej jeszcze dotąd nie było. Każda i każdy z Was mogła/mógł zostać bohaterem lub bohaterką pierwszej strony lokalnego, piątkowego tygodnika „Gazety Wyborczej” w jednym z 20 miast, oczywiście również w Płocku.

Zaoferowaliśmy przygotowanie – we współpracy z dziennikarzem i fotoreporterem – artykułu, w którym zwycięzca licytacji będzie mógł przedstawić siebie, swoją firmę, swoje produkty, swoje pasje; opowiedzieć o bliskiej osobie czy ulubionych zakątkach miasta. Treść takiego artykułu będzie efektem uzgodnień z redakcją, zostanie wspólnie wypracowana przez redakcję i zwycięzcę tak, by spełniała standardy „Gazety Wyborczej”, nie była sprzeczna z przepisami prawa i zachowywała wymogi obiektywizmu dziennikarskiego.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.